Poraz podmlađenog Partizana na kraju Regionalne lige

Aleksandar Radanovic Foto:VSS

Partizan je u poslednjem, 18. kolu Regionalne lige u Splitu izgubio od domaćeg Jadrana sa 18:6.

Meč nije imao takmičarski značaj, jer i pre poslednjeg kola Jadran je obezbedio četvrto mesto, a Partizan izgubio šanse da se plasira na Fajnal for.

Crno-beli su u Split otputovali u podmlađenom sastavu. Šansu su dobili igrači Banjice: Kikalešvili, Barać, Vićković, Andrin, golman Bulajić.  Nekoliko standardnih prvotimaca se odmorilo pred nastavak naporne sezone. Vaterpoliste Partizana uskoro očekuje takmičenje u Super ligi Srbije (14 kola), a preostala su im još četiri meča do kraja Lige šampiona.

Crno-beli su se dobro držali do prvog odmora. Pred kraj prve četvrtine Jadran je imao samo gol prednosti (3:2), ali 15 sekundi pre kraja ove deonice otišao je na 4:2, a seriju golova nastavio i u narednih osam minuta i obezbedio pobedu

Jadran (S) – Partizan 18:6 (4:2, 5:1, 6:2, 3:1)

Bazen u Splitu. Isključenja: Jadran 11, Partizan 8. Peterci: Jadran 4 (4).

Jadran (S): Anić, Goreta 1, Marinić Kragić 4, Srhoj, Butić 2, Pejković, Pauer 1, Marelja, Visković 2, Milradović 2, Šetka 4, Buzdovančić, Strujić, Bušelić 2. Trener: Asić.

Partizan:Belopavlović, Kasum, F. Janković, Lukić, Kikalešvili 1, Tomić, Barać, Vičković, Manojlović 1, Radanović 1, Radonjić 1, Andrin, Bulajić, Vučinić. Trener: Ćirić.