Poraz crno-belih od Mornara

U sedmom kolu Regionalne lige Partizan je ostao bez bodove. Crno-beli su na Banjici izgubili od splitskog Mornara 8:11 (1:1, 3:5, 3:4, 1:1)

Partizan se pred meč susretao sa dosta kadrovskih problema. Prvi golman Dimitrije Rističević zbog povrede bubne opne nije mogao da zaigra, a u prvoj četvrtini centru Marku Manojloviću je, posle jakog udarca, pukla arkada. Napustio je bazen, kasnije je stisnuo zube, povremeno vraćao u igru, ali sigurno nije mogao da zaigra svom snagom.

Posle izjednačene prve četvrtine (1:1) Mornar je u drugoj izgradio dva gola prednosti (6:4), a početkom treće je otišao na 7:4. Partizan je dva minuta pre poslednjeg odmora prišao na “minus 1” (7:8). Međutim u preostala dva minuuta Mornar je znao da iskoristi greške crno-belih i povede sa 10:7. Deseti gol ppostigao je Ćalić lukavim lob udarcem u poslednjoj sekundi ovog dela utakmice.

Domaći su sredili odbranu u poslednjoj četvrtini, zaigrali agresivnije u napadu, ali put do mreže Marina Šparade nisu uspeli da pronađu dok Filip Janković sa igračem više pogodio za 8:10 (1:37 do kraja). Već u narednoj akciji Mornar je gotovo na istovetan način kao i u finišu treće deonice, lob udarcem otišao na 11:8 (strelac je bio Živković), posle čega nije bilo vremena za preokret.

Trener crno-belih Stefan Ćirić je posle utakmice kazao:

– Dozvolili smo Mornaru da utakmicu ubaci u spor ritam, kasnim vraćanjima u napad. “Umrtvili” su našu odbranu, postepeno smo počeli da gubimo sigurnost. Primili smo previše golova u napadima bez igrača više, to sebi nismo smeli da dozvolimo. Imali smo problema sa povredama, ali to nije alibi. Splićani su zasluženo pobedili.

Partizan – Mornar 8:11 (1:1, 3:5, 3:4, 1:1)

Bazen Banjica. Gledalaca: 400. Sudije: Radičević i Stanojević. Igrač više: Partizan 7 (4), Mornar 5 (3).

PARTIZAN: Belopavlović, Kasum, F.Janković 3, Lukić 1, Lazić 2, Tomić 1, M.Janković, Andrejević, Manojlović, Radanović, Radonjić 1, Aksentijević, BulajIć, Vučinić. Trener: Ćirić.

MORNAR: Šparada, Čagalj 2, Erak, Goreta 2, Ćalić 2, Živković 3, Krolo, Buha 1, Vrdoljak 1, Burić, Dužević, Akrap, Podrug, Marović. Trener: Vrdoljak.

Sledeće kolo na programu je u januaru, jer tokom decembra će biti igrani mečevi nacionalnih kupova