Poraz crno-belih od Hanovera

Partizan je propustio lepu šansu da dođe do prvih bodova u ovosezonskoj Ligi šampiona. U 10. kolu A grupe na Banjici je izgubio od Hanovera sa 15:11.

Meč nije imao dramatičnu završnicu, pitanje pobednika je rešeno mnogo pre kraja, ali po svemu prikazanom, Hanover nije ekipa koju Partizan ne bi mogao da savlada. Međutim, kao i u nekoliko ranijih mečeva, par perioda  pada u igri je crno-bele odvelo u poraz u duelu sa daleko iskusnijim rivalom.

Beogradski tim su vrlo dobro počeo utakmicu, diktirao je ritam u prvoj četvrtini, posle koje je vodio sa 3:2.

Hanover, predvođen iskusnim crnogorskim igračima Darkom Brguljanom, Aleksandrom Radovićem Predragom Jokićem (poslednja dvojica su bivši prvotimci Partizana) je sredinom druge deonice izjednačio, a par minuta kasnije postigao tri gola za 115 sekundi i “pobegao” se na 6:3. Do poluvremena Beograđani su prišli na 5:7.  U trećoj deonici Hanover je ponovo tri puta za redom pogađao i otišao na 10:5. Pokušavao je Partizan da se vrati u meč, nije se predavao, smanjio je zaostatak na 7:10, a u finišu treće četvrtine imao i napad sa igračem više za 8:10. Nije se zatresla mreža nemačkog tima, koji je odmah uzvratio pogotkom za 7:11 i u izjednačenoj borbi do kraja zadržao prednost.

– Dobro smo počeli, izbacili smo Hanover iz ritma, a na početku druge četvrtine imali šansu da sa igračem više odemo na 4:2. Potom je usledio neshvatljiv pad, tri brzo primljena gola i sve dobro što smo uradili palo je u vodu. Poslednju šansu za priključak ispustili smo kod rezultata 7:10, kad nismo realizovali igrača više da smanjimo zaostatak na dva gola i uđemo u ravnopravnu borbu u završnici. Primili smo previše golova, sa 15 primljenih golova teško je dobiti utakmicu – kazao je Stefan Ćirić, trener Partizana.

Partizan – Hanover 11:15 (3:2, 2:5, 2:4, 4:4)

Bazen Banjica. Gledalaca:300. Sudije: Navara (Italija), Ahladotis (Grčka). Igrač više: Partizan 8 (4), Hanover 7 (5). Peterci: Partizan 1 (0), Hanover 1 (1).

PARTIZAN: Rističević, Kasum, F.Janković 1,Lukić 1, Lazić 2, Tomić, M.Janković, Vučinić 1, Manojlović 2, Radanović 2, Radonjić 2, Aksentijević, Belopavlović.

HANOVER: Šenkel, Ćorušić 2, Bukovski 1, Ril 2, Brguljan 4, Radović 3, Jokić 1, Prus, Sekulić, Esforzado, Bin, Vinkelhorst 2, Sučić.