Pobeda Banjice na startu baraža

pbgloptaU prvom kolu baražnog turnira za određivanje takmičarskih brojeva od 5 do 8 u plej-ofu Banjica je pobedila Nais sa 16:11 (4:2, 4:3, 1:2, 7:4).  Turnir se igra u Šapcu, a uz Banjicu i Nais, učestvuju domaći Šabac i Beograd

Banjica je od početka duela sa Nišlijama, učesnicima Regionalne lige, vodila. Prednost je uglavnom bila dva do tri gola. Nais je poslednji put na “minus dva” prišao sredinom poslednje deonice, kad je smanjio na 13:11. Tada su momci beogradske ekipe, u kojoj su za golove najraspoloženiji bili Nikola Radulović (šest golova) i Nikola Radonjić (četiri gola) serijom 3:0, za nešto više od dva minuta, osigurali pobedu.

Banjica je  igrala u sastavu: Belopavlović, Tomić 1, Mitrović 1, Lukić 2, Radulović 6, Jovanović, Adžić, Radonjić 4, Japundžić, Barać, Kasum 2, Smiljević, Vlahović, Vičković. Trener je Zoran Milenković.
    Strelci sa Nais bili su Šakenov 4, Budurin, Đurđević, Vasić po 2, Vojčić 1.

U drugoj utakmici prvog kola Šabac je, posle velike borbe, pobedio Beograd sa 12:10. Domaći su vodili sa 6:1. Vaterpolisti Beograda su na minut pre kraja uspeli da priđu na gol zaostatka (11:10), ali Šabac je uspeo da sačuva pobedu.

U subotu u drugom kolu Banjica igra sa Beogradom (18 časova), a u nedelju sa Šapcem (20).