Partizanu 26. Kup Srbije!

Partizan je 26. put, a treći put uzastopno osvojio nacionalni Kup. U finalu ovogodišnjeg Kupa Srbije crno-beli su u velikoj borbi u Bečeju savladali Šabac sa 6:5 (1:0, 1:2, 2:1, 2:2)

Partizan je agresivnom igrom u napadu, čvrstom u odbrani otvorio meč,

Ipak, u prvih osam minuta postigao je samo jedan gol, iako je u napadu  bio konkretniji od rivala i stvorio više šansi. Zahvaljujući pogotku Tomića sredinom prve četvrtine, Partizan je na prvom odmoru vodio 1:0.
    Kako je meč odmicao Šapčani su postajali sve opasniji i uspostavili su  ravnotežu. Na ruku im je išlo i nekoliko grešaka crno-belih u napadu, pa su u 12. minutu uspeli da izjednače na 1:1 (Marković). Đorđe
    Vučinić je iskoristio lepu asistenciju Marka Jankovića i odveo Partizan ponovo u “plus” (2:1), na dva minuta i 19 sekundi pre kraja poluvremena. Međutim, rival je do kraja deonice uspeo da izjednači
    (Petrovski, s igračem više), pa se u drugom poluvremenu krenulo od
    početka, prvo je završeno 2:2.

U udovnim minutima treće četvrtine Šabac je počeo da diktira tempo i da povede sa 3:2 (Marković). Crno-belima nije išlo u napadu, ali u igri ih je držala vrlo dobra odbrana, posebno sa igračem manjem, o čemu govori i statistika. U prve tri četvrtine, Šapčani su imali osam akcija sa igračem više, jednu sa dva igrača više, a samo jednom su brojčanu prednost pretvorili u gol (Partizanova realizacija do poslednjeg odmora bila je 6 – 2).

Krenulo je najzad Beograđanima i u napadu Lukić i Lazić su preokrenuli  na 4:3. Partizan je imao i poslednji napad u trećoj deonici, sa igračem više, ali nije iskoristio šansu.

Seriju je nastavio Filip Janković, u prvom napadu u poslednjoj deonici i Partizan je prvi pput stekao dva gola prednosti (5:3). Međutim, nikako nisu uspevali da slome Šapčane. Beograđani su preuzeli inicijativu, ali nisu uspevali da pošalju loptu iza leđa golmana Šapčana Aleksića, koji je branio sve bolje kako se meč bližio kraju. Šabac je prišao na 5:4, kada je Marković pogodio sa igračem više. Na isti način Radanović, sa brojčanom prednošču u napadu, pogodio za 6:4 (2:40 do kraja).

Nikola Marković je svojim četvrtim golom smanjio na 6:5. Međutim do kraja je ostalo svega 19 sekundi, crno-beli su znali da sačuvaju loptu i dođu do trijumfa i pehara

-U našokk igri se osetio umor od meča sa Zvezdom u polufinalu. To se posebno osetilo u napadu, ali odbrana nas je držala. Sve je dobro kad se završi pobedom – kazao je Stefan Ćirić.

Partizan – Šabac 6:5 (1:0, 1:2, 2:1, 2:2)

Bazen SC “Đorđe Badža Predin”. Gledalaca: 800 Sudije: Raković i Putniković
    (obojica Beograd). Igrač više: Partizan 9 (3). Šabac 11 (3). Dva igrača više: Šabac 2 (1).

Partizan: Rističević (11 odbrana), Kasum, F. Janković 1, Lukić 1, Lazić 1, Tomić 1, M. Janković, Andrejević, Manojlović, Radanović 1, Radonjić, Aksentijević,
    Belopavlović, Vučinić 1. Trener: Ćirić.
    Šabac:Aleksić (10 odbrana), Eraković, Marković 4, Repanović, Budurin, Velkić, Car, Šušijašvili, Trkulja, Tenžera, Petrovski 1, Cvetković, Popović, Meskhi.  Trener: Zajmović.

Partizanovih 26 trofeja

Sezone u kojima je Partizan osvajao nacionalni Kup.

SFRJ:1973; 1974; 1975; 1976; 1978; 1979; 1982; 1985; 1987; 1988; 1990; 1991.

SRJ i SCG: 1992; 1993; 1994; 1995; 2002.
    SRBIJA: 2007; 2008; 2009; 2010; 2011; 2012; 2016; 2017; 2018.

Uspešnost po klubovima – 26: Partizan (12 SFRJ + 5 SRJ + 9 Srbija), 6: Bečej, 3: Jadran, Herceg Novi, 2: Primorac (Kotor), POŠK, Jug i Crvena zvezda, 1: Mladost, Korčula, Radnički.

Prihod za Nastasju
    Kompletan prihod od prodaje ulaznica na utakmicama finalnog turnira Kupa Srbije otići će u fond za lečenje bivše reprezentativke i sudije Nastasje Nedimović (ranije Knežević), koja je rođena i karijeru počela u Bečeju. Nedimovićeva je pred susret dobila i specijalnu plaketu od Ivana Rakovića, predsednika Udruženja vaterpolo sudija Srbije.