Partizanov evropski prvenac (FOTO)

partgalata (0)Partizan je došao do prvih bodova u ovosezonskoj Ligi šampiona. U trećem kolu crno-beli su na Banjici sa 9:8 (1:2, 4:2, 3:1, 1:3) pobedili Galatasaraj, na čijoj klupi sedi Igor Milanović

Od početka se vodila izjednačena borba, u kojoj je prvu prednost stekao Galatasaraj. Strelac za 0:1 bio je Mlađan Janović, koji je krunisao kontru gostiju. Na 1:1 izjednačio je levoruki Filip Radojević, ali na prvom odmoru puleni Igora Milanovića su ipak imali prednost jer je 35 sekundi pre kraja četvrtine Slobodan Nikić realizovao igrača više za 2:1.

Partizan je u drugoj četvrtini polako počeo da preuzima inicijativu. U prvoj akciji posle prvog odmora Subotić je pogodio za novo izjednačenje, a Lazić doneo domaćima i prvo vođstvo (3:2), potom se igralo gol za gol. Na devet sekundi pre kraja poluvremena pri rezultatu 4:4 Vladimir Vujasinović je tražio tajm-aut, a preostalo vreme je bilo dovoljno crno-belima da, opet, sjajnim pogotkom Subotića povedu (5:4).

partgalata-(2)Zahuktao se „parni valjak“ na početku drugog poluvremena. U prve dve akcije u trećoj četvrtini, koja je, ispostavilo se, bila prelomna, pogađali su Drašović i Radojević za 7:4. Nešto kasnije, Nikola Jakšić je realizovao peterac za već ozbiljna četiri gola prednosti (8:4). I Beograđani i gosti iz Istanbula su u trećoj deonici imali nekoliko nerealizovanih izglednih šansi, a zašto golova nije bilo više najzaslužniji su vrlo dobri čuvari mreža Dimitrije Rističević i Miloš Šćepanović. Turski tim u igru je vratio Slobodan Nikić, koji je tri sekunde pre kraja treće četvrtine bio strelac za 8:5.

U prvom napadu u poslednjoj deonici Vukčević je smanjio na 8:6, ali Jakšić nije dozvolio da turski tim uđe u seriju golom za 9:6. Uspeli su gosti da se na minut i 12, posle pogotka Janovića iz petereca približe na 9:8. Ipak, crno-beli su znali da sačuvaju prednost i  sva tri boda ostala su u Beogradu

Partizan – Galatasaraj 9:8 (1:2, 4:2, 3:1, 1:3)

Bazen Banjica. Gledalaca: 700. Sudije. Vogel (Mađarska), Tkačenko (Rusija). Igrač više:Partizan 6 (3), Galatasaraj 9 (3). Peterci: Partizan 2 (2), Galatasaraj 1 (1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (10 odbrana), Gilen, Tikas, Manojlović, Subotić 3, Drašović 1, Gogov, Jakšić 2, Lazić 1, Tanasković, Radojević 2, Asanović, Brakočević. Trener: Vujasinović.

GALATASARAJ: Gezek, Šimšek 1, Janović 2, Destići, Bijik, Gulenč, Nikić 2, Pasković 2, Vukčević 1, Olbek, Turan, Senemoglu, Šćepanović (10 odbrana). Trener: Milanović.

VLADIMIR VUJASINOVIĆ I IGOR MILANOVIĆ O UTAKMICI
    partgalata-(1)Trener Partizana Vladimir Vujasinović je posle pobede nad Galatasarajem kazao:

–Ovo su tri veoma značajna boda i za ekipu i za klub, jer mi, iako imamo vrlo mladu ekipu, Ligu šampiona ne shvatamo kao nešto što treba da odigramo reda radi, već želimo i da ostvarimo što više pobeda.  Nisam najzadovoljniji partijom koju smo pružili, jedino smo u trećoj četvrtini igrali onako kako je trebalo da odigramo ceo meč. Ipak, ispostavilo se da je to bilo i presudno. Prva tri boda u Ligi šampiona su uspeh. U sledećem kolu 16. decembra u goste nam dolazi mađarski OŠC, koji je ozbiljniji tim od Galatasaraja, ali nadamo se trijumfu i u tom meču.

partgalata (3)Treneri obe ekipe su na predstavljanju doživeli ogromne aplauze. Publika je svim srcem pozdravila jednu od legendi Partizana Igora Milanovića, danas trenera Galatasaraja, koji je, između ostalog, rekao:

–Ove godine Galatasaraj nema ambicije na evropskoj sceni. Uprava je otpustila nekoliko iskusnijih igrača, sa ciljem da se pravi mladi tim, koji bi za dve – tri godine bio kadar za više domete. To mi ne pada nimalo lako, jer nisam navikao na poraze.

Partijom svoje ekipe na Banjici Milanović nije nezadovoljan.

–Nismo gajili iluzije, ali u prve dve, pa i u četvrtoj četvrtini kontrolisali smo agresivnu igru Beograđana, a igrači Galatasaraja nemaju ni upola onoliko treninga nedeljno koliko Partizanovi. U trećoj četvrtini smo pali, Partizan je zahvaljujući kontranapadu stekao prednost. Počelo je kod nas da „curi“-ocenio je Milanović,poručujući da su po dolasku Galatasaraja u Beograd i na Banjicu proradile posebne emocije.– Drago mi je uvek kad dođem ovde.Deo Partizana uvek ostaje u meni.

TREĆE KOLO LIGE ŠAMPIONA

partgalata (9)A grupa: Jadran Carine – Špandau 04 9:9, Eger – Barseloneta 6:5, Olimpijakos – Primorje 7:5.
    Plasman:Barseloneta 6, Primorje 6, Olimpijakos 5, Eger 4, Špandau 2, Jadran 1.

B grupa: Partizan – Galatasaraj 9:8, OŠC – Pro Reko 7:12, Jug – Solnok 10:9.
    Plasman: Pro Reko 9, Jug 9, Solnok 6, Partizan 3, OŠC 0, Galatasaraj 0.