Kanonada Partizana za polufinale plej-ofa

vico002Partizan je u polufinalu plej-ofa, u kome će se sastati sa Radničkim.

Prvi tim crno-belih je u drugom meču četvrtfinala opravdao ulogu favorita protiv Banjice i slavio sa 19:5 (4:0, 2:1, 6:4, 7:0)

Od početka je Partizan zaigrao ozbiljno. U odbrani nije dozvolio igračima Banjice da naprave mnogo šansi, a sigurno je da bi u prvom poluvremenu i koja lopta više završila u mreži Banjice da u nekoliko navrata vaterpolisti srpskog šampiona nisu pogađali okvir gola.
    U drugoj deonici Banjica je zaigrala bolje u odbrani, ali u napadu nije išlo, sve do 38 sekundi pre velikog odmora kada je tim u belim kapicama postigao svoj prvi gol. Kasum je realizovao kontru za konačan rezultat prvog poluvremena.

Oslobodila se Banjica u trećoj četvrtini, znala da kazni greške starijih klupskih kolega, i prišla na dva gola zaostatka (5:7). Tada su vaterpolisti šampiona države dodali gas. Draško Gogov je sa tri uzastopna gola odveo Partizan na 10:5, a u trećoj deonici pogađali su još Tanasković i Asanović. Do kraja se Partizan više nije opuštao i napunio mrežu rivala do vrha.

Najefikasniji sa pet golova bio je Nemanja Vico.

U tim Partizana se, posle pauze zbog učešća na olimpijskim kvalifikacijama sa reprezentacijom Holandije , vratio Lukas Gilen. Odmarali su se Jakšić i Stojanović.

Radnički je večeras u revanšu četvrtfinala, koji je odigran na Banjici, pobedio Beograd sa 10:6 (2:2, 3:2, 1:0, 4:2). Partizan se sa Kragujevčanima ove sezone tri puta sastajao, pobedio ga je u Regionalnoj ligi na Banjici i u finalu Kupa Srbije u Bečeju. Meč Regionalne lige u Kragujevcu je završen nerešeno,

Polufinale se igra do dve pobede, a termini su 4, 7. i ako bude trebalo 14. maj.

Banjica – Partizan Rajfajzen 5:19 (0:4, 1:2, 4:6, 0:7)

Bazen Banjica. Gledalaca: 150. Sudije. Stefanović i Šnajder (obojica Beograd). Igrač više: Banjica 4 (1), Partizan 2 (0). Peterci: Banjica 1 (0), Partizan 2 (2).

BANJICA: Belopavlović, Tomić, Jovanović, Lukić, Radulović 1, Velkić 1, Čutović 1, Radonjić 1, Janković, Barać, Kasum 1, Nešić, Vlahović, Vićković. Trener: Milenković.
    PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Gilen 1, Tikas 1, Manojlović 2, Subotić , Drašović 3, Gogov 3, Vico 5, Tanasković 1, Janković 1, Asanović 2, Brakočević, Radojević. Trener: Vujasinović.

Četvrtfinale plej-ofa, drugi mečevi: Banjica – Partizan 5:19 (prvi meč 4:16), Beograd – Radnički 6:10 (8:12), Nais – Crvena zvezda sutra (5:22), Šabac – Vojvodina sutra (12:8)