Koje je godište Vaše dete?

Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Partizan srušio prvaka Evrope!

Partizan je nappravio podvig u 14. kolu Regionalne lige. Na Banjici je pobedio prvaka Evrope Jug sa 16:14 (5:2, 3:4, 5:4, 3:4).

Ovo je tek drugi poraz Dubrovčana ove sezone.  Ekipa sa Gruža koja je prošle sezone osvojila sve što je mogla je do danas u Regionalnoj ligi imala maksimalan učinak, a jedini poraz doživela je u Ligi šampiona od Pro Reka.

Crno-beli su pružili izuzetno kvalitetnu partiju, od početka su kontrolisali meč i rezultat.

Već u trećem minutu crno-beli su vodili 3:0! U tri uzastopna napada pogađali su Radomir Drašović (dva puta) i Ognjen Stojanović. Joković je prekinuo seriju domaćih sa igračem više, ali Beograđani su do kraja prve četvrtine održali tri gola prednosti – 5:2. U prvih osam minuta strelac za Partizan bio je još Jakšić, dva puta.

Posle nepuna dva i po minuta igre u drugoj deonici Partizan je prvi put stekao četiri gola prednosti, kad je Lukić pogodio za 6:2. U drugoj deonici dugo se igralo se “gol za gol”. Jug je pogotkom odgovarao na svaki gol crno-belih. Malo je nedostajalo da na poluvremenu Partizan bude u plusu od bar tri gola, ali gosti su sa dva vezana pogotka u završnici prišli na 8:6. Potom Partizan nije iskoristio poslednji napad sa dva igrača više.

Igru crno-belih u prvom poluvremenu je krasila i dobra odbrana.  Jug je imao šesti prilika sa igračem više, a iskoristio je samo jednu, dok su gosti jednom zatresli mrežu Partizana sa dva igrača više. Na drugoj strani, zahuktali Partizan je sredinom druge deonice malo usporila romena golmana u Jugu. Jednog od najboljih čuvara mreže na svetu Marka Bijača zamenio je Toni Popadić i u par navrata zaustavio opasne šuteve crno-belih vaterpolista.

Na početku drugog opolivremena šamioni Evrope su prišli na gol zaostatka 8:7, međutim, ppredvođeni Radomirom Drašovićem i Nikoliom Lukćem, koji su bili najraspoloženiji za golove, crno-beli su se vratili na +4 (12:8). Jug je do završnice ove deonice uspeo da priđe na 12:10, da se vrati na rezultatski zaostatak sa poluvremena, ali četiri sekunde pre kraja treće četvrtine Drašović je pogodio za 13:10.

Početkom poslednje deonice 18-godišnji Nikola Lukić je svojim petim golom odveo Beograđane na 14:10. Prišao je Jug dva puta na “-2” (14:12 i 15:13), ali crno-beli se nisu uplašili. Radomir Drašović, poput Lukića, ppetostruki strelac, je savladao Bijača (vratio se u bazen posle treće deonice) na 16:13. Crno-beli su u stili iskusnih ekipa priveli meč kraju, “stisli” su odbranu. Ivanković je smanjio na 16:14, 50 sekundi pre kraja. Bilo je već tada izvesno da sva tri boda ostaju u Beogradu, a šlag na tortu stavio je golman Lazar Dobožanov koji je 11 sekundi pre kraja odbranio eterac Felipeu peroneu, najboljem igraču finalnog turnira Lige šampiona 2016.

Po pet golova za Partizan dali su Nikola Lukić I Radomir Drašović, trostruki strelac bio je kapiten Nikola Jakšić, dva puta u listu strelaca upisao se Ognjen Stojanović, a jednom Filip Radojević.

Partizan Raiffeisen – Jug CO 16:14 (5:2, 3:4, 5:4, 3:4)

Bazen Banjica. Gledalaca: 300. Sudije: Raković i Anđelić (obojica Srbija). Igrač više: Partizan 9 (5), Jug 10 (3). Dva igrača više: Partizan 1 (0), Jug 1 (1). Peterci: Partizan 1 (1), Jug 2 (1).

PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov,Lukić 5, F. Janković, Repanović, Lazić,Manojlović, Drašović 5, Vučinić, Jakšić 3, Radojević 1, Stojanović 2, M. Janković, Bulajić, Toholj. Trener: Milenković.

JUG CO: Bijač, Macan, Fatović 3, Lončar 1, Joković 1, Garsija, Merčep, Ivanković 1, Pavličević, Perone 3, Benić 2, Obradović 2, Popadić, Vrlić 1. Trener: Kobešćak.

Milenković: Igrali bez straha

Trener crno-belih Zoran Milenković je čestitao svojim pulenima na pobedi i odličnoj igri i dodao:

– Momci su odlično pristupili meču,  pokazali veliku agresivnost. Nisu se uplašili ni jednog momenta  od prvaka Evrope. ovo je veliki podsticaj za nastavak sezone.Idemo korak po korak, u sredu nas čeka novi duel sa Jugom u Ligi šampiona u Dubrovniku, a potom vrlo važan meč sa Primorjem na Banjici u Regionalnoj ligi.