Partizan poražen od Budve

drasoviczU devetom. poslednjem kolu prvog dela ligaškog dela takmičenja u Regionalnoj ligi Partizan je neočekivano u Beogradu poražen od Budve sa 7:9 (4:3, 1:2, 1:1, 1:3).

Utakmica je, zbog hladne vode na Banjici, odigrana na bazenu “Milan Gale Muškatirović”, a veliku bitku Budvani su dobili u poslednjim minutima.

U četvrtu četvrtinu ušlo se sa nerešenim rezultatom – 6:6. Na šest minuta pre kraja Stojanović je doveo crno-bele u vođstvo od 7:6. Ponadali su se navijači da je to najava da će Partizan, ipak, opravdati ulogu favorita. Ali, u poslednjih nekoliko minuta serijom od 3:0 Budva je došla do pobede.

Crno-beli su posle startnog vođstva Budvana od 1:0, u prvoj četvrtini držali konce igre u svojim rukama, vodili su sa 3:1 i 4:2. Ali  gosti, koji su ove zime doveli dvojicu iskusnih igrača (Vuksanović i Popović), su do prvog odmora smanjili zaostatak na 4:3.

U drugoj četvrtini odbrane su dominirale kod obe ekipe, Partizan je bio nešto agresivniji od rivala u napadu, ali to nije uspeo da materijalizuje golovima u mreži večeras vrlo dobrog, golmana Budvana Zdravka Radića, nekadašnjeg reprezentativca Crne Gore. Propuštene Partizanove šanse kao da su dale krila vaterpolistima iz Budve, postajali su sve opasniji u napadu, pa je i golman Partizana Lazar Dobožanov imao sve više prilika da dokaže visok kvalitet i dobrim intervencijama sačuva mrežu. Budvani su izjednačili na 4:4, odmah u narednoj akciji Drašović je odveo crno-bele na 5:4, ali u drugo poluvreme ekipe su ušle u rezultatskom egalu. Posle dve četvrtine bilo je 5:5.

Velika, izjednačena borba nastavljena je i u trećoj deonici. Mreže su dugo mirovale, a Srđan Vuksanović je na tri minuta pre poslednjeg odmora doveo Budvane u novo vođstvo (6:5), da bi, nešto kasnije, Drašović pogodio za 6:6, što je bio rezultat kojim se ušlo u završnih osam minuta.

Trener Partizana Zoran Milenković je čestitao rivalu na pobedi i dodao:

– Vaterpolisti Budve,.  koji su ove zime doveli dvojicu iskusnih igrača, su znatno napredovali u odnosu na prvi deo sezone i pokazali su da su se dobro pripremili za meč sa Partizanom. Smatram da je presudna bila spremnost Budvana. Bolje su plivali, bili su konkretniji u napadu, nismo uspeli da na pravi način odgovorimo na njihov presing. Na našu igru i lošiju spremnost je dobrim delom uiticalo i to što poslednjih sedmica nemamo normalne uslove rada. Međutim, bez obzira na to, Budva je bila bolja i čestitam joj na pobedi.

U devetom kolu RL Partizan će u sredu biti gost Mornara u Splitu.

– Nadam se da ćemo ponovo ući u ritam dobrih igara i pobeda u kom smo bili u prvom delu sezone, a verujem da ćemo u tome uspeti ukoliko se vratimo u normalan ritam rada i treninga, ukoliko se vratimo na Banjicu – zaključio je Milenković.

Partizan Raiffeisen – Budva 7:9 (4:3, 1:2, 1:1, 1:3)

Bazen “Milan Gale Muškatirović”. Gledalaca: 350. Sudije: Stefanović (Srbija) i Adžić (Crna Gora). Igrač više: PArtizan 7 (3), Budva 4 (2).

PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov (6 odbrana), Manojlović, F. Janković, Vučinić, Lazić 2, Velkić, Drašović 3, Radanović, Jakšić 1, Radojević, Stojanović 1, M. Janković, Belopavlović, Lukić. Trener: Milenković.

BUDVA: Radić (10 odbrana), Manojlović, Rašković, Franeta, Mitrović 2, S. Ćetković, Vujašević, Đurđić 2, Kovačević, Popović, P. Ćetković 2, Dragović, Krivokapić, Vuksanović 3. Trener: Pejaković.

REZULTATI

Deveto kolo Regionalne lige: Partizan – Budva 7:9, Mornar – Mladost 8:8, Jadran (S) – Jug 11:20, Vojvodina – Primorje 6:8. Slobodan Jadran (HN)
    Plasman: Jug 24, Jadran (HN) 16, Mladost 16, Partizan 13, Primorje 11, Mornar 8, Budva 7, Jadran (S) 4, Vojvodina 3.