Partizan ponovo ubedljiv protiv Starog grada

Partizan je bez problema upisao novu pobedu u Super ligi Srbije. U osmom kolu crno-beli su deklasirali Stari grad sa 19:3 (4:0, 6:0, 4:2, 5:1) i napravili još jedan korak ka novoj tituli.

Bez obzira što su za rivala imali ekipu, koja se nalazi na poslednjem mestu na tabeli, vaterpolisti sa Banjice su ozbiljno ušli u meč. Trener Stefan Ćirić je više šansi ukazao nekolicini igrača koji su ove sezone bili u drugom planu, a meč su, između ostalih, propustili najbolji strelac Radomir Drašović, Marko Manojlović…

Već sredinom druge četvrtine dileme oko pobednika su bile je rešeno, jedino pitanje koje je preostalo bilo je koliko puta će crno-beli  uspeti da smeste loptu u mrežu iskusnog golmana Starog grada Miloša Marinkovića. Rešetali su sa svih pozicija. Do prvog odmora postigli su deset golova, a Stari grad je prvi pogodak dao posle dva i po minuta igre treće četvrtine. Na kraju Partizan je slavio skoro istim rezultatom kao i u meču protiv istog rivala u prvom delu lige, kad je savladao Stari grad sa 21:3

Do kraja Super lige preostala su još dva kola, a crno-bele još očekuju gostovanje u Šapcu i meč sa Valjevom na Banjici.

Partizan Raiffeisen – Stari grad 19:3 (4:0, 6:0, 4:2, 5:1)

Bazen Banjica. Gledalaca: 100. Sudije: Balažević i Ragač. Igrač više: Partizan 6 (3),Stari grad 8 (2). Peterci: Partizan 2 (2).

PARTIZAN: Dobožanov, Lukić 1, F. Janković 3, Radanović 1, Lazić 1, Toholj 1, Vučinić, Andrejević, Jakšić, Radojević 4, Stojanović 4, M. Janković 3, Belopavlović, Bolović 1. Trener: Ćirić.

STARI GRAD: Marinković, Šuberić, Gigović, Mihailović, Rakić, Rađenovi 1ć, Spasić, Popović, Kovačević, Mitrović 2, Grcić, Anđelković, Petrović, Sekulić. Trener: Mijalkovski.