Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Jug opravdao ulogu favorita, Partizan nije razočarao

jaksic_nikola

Jug je opravdao ulogu favorita  u četvrtom kolu Lige šampiona. U Beogradu je pobedio Partizan sa 16:9 (6:1, 4:2, 2:4, 4:2).

Mladi Partizanov sastav, u utakmici koja je zbog hladne vode na Banjici odigrana u bazenu SC “Milan Gale Muškatirović”, nije iznenadio favorita, ali nije ni razočarao.  Crno-beli, desetkovani povredama i bolestima, su izuzimajući prvu četvrtinu i završnicu meča , odolevali jednom od najboljih timova sveta. Nisu se lako predali.

Dubrovčani su u uvodnih nekoliko minuta poveli sa 4:0. Seriju je prekinuo Petar Velkić za 4:1. Posle  lošeg početka crno-beli su sredili redove, postajali su sve opasniji i u napadu, ali do prvog odmora Jug je uvećao vođstvo.

Beograđani, kod kojih su u ovom meču izostali Radojević, Toholj, Manojlović, Marko Janković, Tanasković su u drugih osam minuta uhvatili korak za rivalom, nisu mu dozvolili da mnogo uveća prednost iz prvog dela. Držali su se do 3:8,  da bi u završnici poluvremena Jug , ipak, otišao na “+7”.

Posle velikog odmora oslobodili su se crno-beli, pronašli su svoju igru. Jugu su ostavljali sve manje prostora da razradi akcije ispred gola crno-belih, a sa druge strane realizacija je bila sve uspešnija. Tako je Partizan, predvođen  Nikolom Jakšićem dobio treću četvrtinu sa 4:2 i vratio se na rezultatski zaostatak sa kraja prvih osam minuta.

Crno-beli su u ritmu iz treće nastavili i u četvrtoj četvrtini, Radanović je smanjio na 8:12. Ipak, Jug se odlepio na 16:8, a poraz je svojim petim golom ublažio Nikola Jakšić.

Partizan Raiffeisen – Jug CO 9:16 (1:6, 2:4, 4:2, 2:4)

Bazen SC “Milan Gale Muškatirović”. Gledalaca: 500. Sudije: Bjanko (Italija), Šepjarin (Rusija). Igrač više: Partizan 10 (4), Jug 10 (5). Peterci: Jug 1 (1).

PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov, Radanović 1, F. Janković, Repanović, Lazić 1, Velkić 1, Drašović 1,Andrejević, Jakšić 5, Kasum, Stojanović, Tomić, Brakočević. Trener: Milenković.

JUG CO: Bijač, Macan, Fatović 4, Lončar 2, Joković 1, Merčep, Vrlić 2, Ivanković 1, Pavličević, Perone 4, Benić, Obradović 2, Popadić. Trener: Kobešćak.

Milenković: Realan rezultat

Trener Partizana Zoran Milenković je posle utakmice kazao:

– Nismo uspeli u onome što smo planirali,a to je da od početka meča uđemo u ravnopravnu borbu sa Jugom. Dubrovčani su brzo stekli veliku prednost, mi smo im u prvoj i drugoj četvrtini dozvolili da nam daju nekoliko lakih golova. Ipak, i pored toga smo se trgli, zaigrali bolje, i dobili treću četvrtinu. Sve u svemu, rezultat je realan, kad se uzme u obzir razlika u kvalitetu, fizičkoj snazi i iskustvu dve ekipe, a i problemi sa uslovima rada koje mi imamo. Mogu da budem zadovoljan, jer polovinu meča sa prvakom Evrope smo odigrali na visokom nivou.

Trener Juga Vjekoslav Kobešćak je bio zadovoljan igrom svog tima i, naravno, rezultatom, a još je dodao:

– Partizan je  pokazao da ima izuzetno talentovane igrače, s kojima treba raditi da bi postali vrhunski. Na primer, igrali su sa samo jednim klasičnim centrom Đorđem Lazićem, a uspeli su da izbore dosta isključenja.

Crno-beli sezonu nastavljaju narednog vikenda, utakmicom Regionalne lige sa Budvom, a narednih dana znaće se gde će se meč igrati.

Rezultati, plasman, raspored

A grupa, četvrto kolo:Solnok – Nica 17:4, OŠC – Breša 7:7, Špandau 04 – Olimpijakos 6:11.
    Plasman: Olimpijakos 10, Solnok 10, OŠC 7, Breša 4, Špandau 3, Nica 0.

B grupa, četvrto kolo: Partizan – Jug 9:16, Eger – Hanover 10:7, Pro Reko – Barseloneta 8:6.
    Plasman: Pro Reko 12, Jug 10, Eger 6, Barseloneta 5, Hanover 2, Partizan 1.