Partizan na fajnal-foru Kupa Srbije

Marko Janković Foto: Facebook.com/Sportyfoto

Ubedljivom pobedom nad gradskim rivalom Partizan se plasirao na finalni turnir Kupa Srbije (fajnal-for).
    U četvrtfinalu nacionalnog kupa crno-beli su na Banjici savladali Stari grad sa 14:4 (5:0,5:1, 4:2, 0:1).

Partizan je od početka nametnuo svoj ritam. Agresivnom odbranom crno-beli vaterpolistima Starog grada nisu ostavili puno prostora da se razigraju u napadu, pa gosti i nisu stvorili mnogo šansi za pogodak.

Na drugoj strani, vođsto crno-belih se brzo uvećavalo, pa su sredinom druge četvrtine vodili sa 9:0. Stari grad je prvi gol postigao  minut i 20 sekundi pre kraja prvog poluvremena, kada je Popović pogodio za 9:1.

I u drugoj polovini meča domaći  su dominirali. Ritam je opao tek u poslednjih nekoliko minuta. Uz malo više sreće i koncentracije pobeda bi bila i ubedljivija, u drugom poluvremenu stative i prečka su nekoliko puta bili “saveznik” odbrane Starog grada, koji se nije predavao i u finišu ublažio poraz.

Najraspoloženiji za golove večeras su bili prezimenjaci. Marko Janković je dao pet, a Filip Janković tri gola.

Finalni turnir Kupa, na kome će crno-beli braniti trofej igraće se u Bečeju, 16. i 17. dcembra.
    Ostali mečevi četvrtfinala igraju se u subotu:Crvena zvezda – Valjevo u 14.30 , Šabac – KVK Radnički u 20, Nais – Vojvodina u 20.

Partizan – Stari grad 14:4 (5:0, 5:1, 4:2, 0:1)

Bazen Banjica. Gledalaca: 200. Sudije: Igor Virijević (Zrenjanin) i Ivanka Raković Krstonošić (Beograd). Igrač više: Partizan 8 (4), Stari grad 8 (1).

Partizan: Belopavlović, Kasum, F. Janković 3, Lukić 1, Lazić 2, Tomić, M. Janković 5, Andrejević 1, Manojlović 1, Radanović, Radonjić, Aksentijević, Šejat, Vučinić 1. Trener: Ćirić.

Stari grad: Marinković, Šuberić, Popović 1, R. Tomašević,Rakić, Spasić, Jović, Lazić, Sekulić, Čosić 1, Trajković 1, N. Tomašević 1, Petrović, Lukić. Trener: Mijalkovski.