Partizan hita ka fajnal-foru

Partizan je upisao i treću pobedu u nizu u Regionalnoj ligi. Beograđani su u meču 15. kola na Banjici savladali Primorje sa 10:7 (3:1, 3:2, 3;1, 1:3). Osvojili su izuzetno važne bodove u borbi za plasman na fajnal-for, iako su igrali desetkovani. Zbog prehlada i  virusa  nekoliko standardnih prvotimaca srpskog prvaka propustilo je meč (Stojanović, Dobožanov, M. Janković, Lazić, Lukić, Manojlović). Večerašnji trijumf je Partizanu doneo i skok na tabeli, sa  petog popeo se na četvrto mesto.

Crno-beli su odlično počeli, pa su brzo, golovima Toholja poveli sa 2:0. Sigurno je domaći tim igrao u odbrani, a pohvale zaslužuje i Milutin Belopavlović, koji je na golu zamenio standardnog Dobožanova. Zaustavljao je opasne šuteve Riječana, a  dodatnu sigurnost ekipi ulio je kada je kod rezultata 4:1 odbranio je peterac Vukičeviću. Nastavili su posle toga crno-beli u još jačem ritmu, pa su već sredinom druge deonice stekli pet golova prednost –  6:1. Ipak, dozvolili su gostima da do velikog odmora priđu na tri gola zaostatka (6:3).

U drugom poluvremenu se nšta bitno nije promenilo u odnosu snaga. Crno-beli su kontrolisali igru, nisu dozvolili vrlo dobrom timu iz Rijeke da nametne svoj tempo. Korak po korak Beograđani su uvećavali prednost, a kad je na 22 sekunde pre kraja treće četvrtine Radomir Drašović svojim trećim golom odveo crno-bele na 9:4 bilo je izvesno da će bodovi ostati u Beogradu. Mirno su Beograđani priveli meč kraju, u jednom trenutku su vodili i sa 10:4. Odbrana, kako poziciona,  tako i sa igračem manje, je funkcionisala kako treba,  Primorje je do kraja prišlo na tri gola „minusa“, za konačnih 10:7, ali Riječani su svoj šesti i sedmi gol postigli tek u poslednjem minutu kad su sve dileme već bile rešene.

Trener Partizana Zoran Milenković je posle meča kazao:

– Od početka smo nametnuli naš ritam i kontrolisali utakmicu iako smo igrali bez šestorice standardnih prvotimaca. Momci koji su dobili šansu su izneli teret na pravi način, svaka imn čast na prikazanoj borbenmoj igri, na poštovanju dogovora i na kraju na pobedi. Sledi nam meč sa Jadranom u Herceg Novom, u sredu. Još ne znamo u kom sastavu ćemo igrati, videćemo ko će se od igrača koji su izostali oporaviti, ali to ne menja naše ambicije. Idemo na pobedu koja bi nam mnogo značila u borbi za bar treće mesto na tabeli, jer ukoliko ga osvojimo izbeći ćemo Jug u polufinalu završnog turnira.

Partizan Raiffeisen – Primorje EB 10:7 (3:1, 3:2, 3:1,1:3)

Bazen Banjica. Gledalaca:200. Sudije: Obradović (Crna Gora), Raković (Srbija). Igrač više: Partizan 11 (6), Primorje 10 (2). Peterci: Primorje 1 (0)

PARTIZAN RAIFFEISEN: Belopavlović (9 odbrana), Japundžić 1, F. Janković, Repanović 1, Tomić, Velkić, Drašović 3, Andrejević, Jakšić 1, Radojević 1. Vučinić 1, Kasum, Bulajić, Toholj 2.

PRIMORJE EB: Jelovina (5 odbrana), Radu 1, Blažić, Pauer, Peroš 1, Čukno, Radulović, Rakovac, Mudradžija 2, Vrlić 1, Vukičević 1, Paparić, Čubranić (7 odbrana), Buljubašić 1.