Partizan 24. put osvojio Kup Srbije

timPartizan – Radnički 11:9 (4:2, 2:1, 4:3, 1:3)

Bazen Đorđe Badža Predin. Gledalaca: 800. Sudije: Raković i Stefanović (obojica Beograd). Igrač više: Partizan 9 (2), Radnički 8 (3). Dva igrača više: Partizan 3 (2), Radnički 1 (1). Peterci: Partizan 1 (1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Gilen 1, Tikas, Manojlović 1, Subotić 4, Drašović 2, Gogov, Jakšić 1, Lazić, Tanasković, Vučinić, Asanović 1, Brakočević, Radojević 1. Trener: Vujasinović.

RADNIČKI: Šefik, Ganić, Blažević 2, Joksimović 1, Martinić 2, Toholj 1, Stanojević, Lekić, Panajotović 2, Bosić, Manić, Tomašević 1, Dobožanov, Vulović. Trener: Stevanović.

Partizan je 24. put osvojio nacionalni Kup. U finalnom duelu Kupa Srbije u Bečeju crno-beli su savladali Radnički sa 11:9 revanširavši im se za poraz u finalu ovog takmičenja, odigranom na istom mestu 2014.

Posle vođstva crno-belih od 1:0, Radnički je uspeo da preokrene na 2:1. Ipak, u završnici prve deonice crno-beli su stekli dva gola prednosti, a Denis Šefik, koji je u par navrata sjajno intervenisao je zaslužan zašto posle prvih osam minuta razlika nije bila i malo veća.

Sredinom druge deonice Partizan, zahvaljujući pogocima Subotića i Gilena, je imao već 6:2, a šest sekundi pre kraja prvog poluvremena Panajotović je sa dva igrača više smanjio na 6:3. A da crno-belima sa Kragujevčanima neće biti lako već na početku drugog poluvremena dokazao je Marko Martinić pogotkom za 6:4. Manojlović je Partizanu vratio „+3“, Blažević smanjio na 7:5, a ubrzo jePartizan potpuno preuyeo kontrolu. Odbrana crno-belih, predvođena golmanom Rističevićem bila je sve čvršća, napad sve efikasniji, pa su Beograđani seriojom od 3:0 (Drašović, Subotić iz Ppeterca, Jakšić sa dva igrača više) stigli do 10:5 na 1.28 do kraja. Ipak, nije tada stavljena tačka. Šumadinci se nisu predavali, tri sekunde pred poslednji odmor Nikola Tomašević je smanjio na 10:6.

Neke sudijske odluke dizale su tenziju na obe klupe, a sredinom poslednje deonice Radnički je prišao i na “-2” (10:8), ali ubrzo su vaterpolisti Partizana stavili tački, na tri i po minuta pre kraja Subotić je povisio na 11:8, a Joksimović je 15 sekundi pre kraja ublažio poraz.

Vujasinović: Izdržali pritisak

medalje2Trener crno-belih Vladimir Vujasinović jeocenjujući finalni turnir kazao:

-Opravdali smo ulogu apsolutnog favorita. Nadigrali smo oba protivnika, prvo Zvezdu u polufinalu, sada Radnički. Finale je svakako bilo zanimljivije za gledanje, možda malo neizvesnije, ali ipak smo mi od prve četvrtine, kad smo stekli prednost kontrolisali i igru i rezu.ltat. Čestitam svojim igračima, nije bilo lako izboriti se sa psihooškim pritiskom. Još uvek su vrlo mladi, a nosili su teret favorita. Uspeli sui taj teret da iznesu, što nije bitno samo sa aspekta rezultata, već izato što igrači sazrevaju kroz ovakve mečeve.

Najefikasniji igrač turnira Gavril Subotić, strelac po četiri pogotka u polufinalu i finalu je istakao:

-Bilo je oscilacija u našoj igri u finalu. Našim greškama smo dozvoljavali smo Radničkom da nam se rezultatski približi, možda čak i vrati u igru. Na kraju, ipak, smo dokazali da smo bolji. Ovaj pehar je veliki podstrek za drugi deo sezone, u kome nas očekuje borba za fajnal for Regionalne lige, kao i za odbranu domaće titule.

Počast šampionima

legendeDomaćini su finalnu utakmicu iskoristili i da obeleže 15 godina od osvajanja titule prvaka Evrope. Uoči susreta emitovan je sedmominutni film o putu Bečeja do trofeja Evrolige 2000. godine, a između dva poluvremena publiku je pozdravilo nekoliko članova zlatne ekipe. Prisutni su bili tadašnji kapiten Aleksandar Šoštar, zatim Jugoslav Vasović, Aleksandar Šapić, Slobodan Soro, Goran Krstonošić, Ištvan Mesaroš i Balaž Vince. Dobili su prigodne poklone, a o znaćaju njihovog uspeha za grad Bečej govorio je gradonačelnik Vuk Radojević.