Partizan 1 osvojio pobednički pehar Internacionalnog turnira

Partizan 1 (Foto: M. Antić)

Pobednički pehar na prvom Internacionalnom turniru Partizana za 17-godišnjake osvojili su vaterpolisti Partizana 1, koji su u uzbudljivom finalu pobedili Crvenu zvezdu sa 9:8. Trofej za treće mesto pripao je grčkom Palalio Faliru.

FINALE

Početak finala nije najavljivao dramatičnu završnicu, jer početkom druge četvrtine Partizan 1 je poveo sa 3:0. Crveno-beli su sredinom ove deonice prišli na 3:2, ali domaći su u trećoj četvrtini uspeli da ponovo izgrade tri gola prednosti (5:2 i 6:3). Ipak, to nije bio ulazak u mirnu luku.

Crvena zvezda

Korak po korak Zvezda je  topila vođstvo Partizana i na 2.47 do kraja  izjednačila – 8:8. Već u sledećoj akciji Partizan je imao šansu da ponovo “ode u plus” iz peterca. Međutim, mreža Zvezde se nije zatresla. Branković je svojim petim golom, 29 sekundi pre kraja, postavio konačan rezultat – 9:8. Zvezda je u poslednjem napadu izborila igrača više, ali crno-beli su uspeli da se odbrane i slavlje je moglo da počne

Partizan 1 – Crvena zvezda 9:8 (2:0, 2:2, 3:4, 2:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 300. Sudije: Šnajder i Andjelić. Isključenja: Partizan 10, Crvena zvezda 11. Petrerci: Partizan 1 (0), Crvena zvezda 2 (2).

Partizan 1: Radojević, Branković 5, Gak 1, Jakšić, A. Šofranac, Banović 1, Živojinović, L. Pofranac, Manojlović, Mitrović 1, Bućan, Aleksić 1, Savkić, Petrović, Ilić. Trener: Nikolić.
    Crvena zvezda: Mišović, A. Janjić, M. Janjić, Kovačević 3, V. Milojević, A. Milojević, Jokić, Mihailović, Debeljak, Acković, Srejić 2, Radović 1, Ivanović, Žeželj, Martinović 2, Savić, Marković, Gavrilović. Trener: Halilović.

MEČEVI ZA PLASMAN OD 3. DO 8. MESTA

Palalio Faliro

U meču za treće mesto između Palaio Falira i Partizana 2, grčki tim je u prve dve četvrtine stekao veliku prednost. Na velikom odmoru je vodio sa 7:1. Partizan je bio bolji rival u drugom poluvremenu, ali zaostatak iz prvog poluvremena je bio preveliki, pa je Palaio Faliro pobedio sa 11:9 (5:1, 2:0, 2:5, 2:3).

Partizan 2 je igrao u sastavu: Jovanović, Dimitrijević 2, Stefanović, Pantelić, Arsin 1, Vasić 1, Ilić, Drašković 1, Rakić, Bašica, Cvetković 1, Latinović 3, Glušac, Ninčić, Vukobrat. Trener: Živković.

U meču za peto mesto Jug je pobedio PAOK sa 9:7 (3:3, 3:0, 0:2, 3:2).Ekipa Barakudas je u duelu za sedmu poziciju pobedila Etnikos sa 7:6 (2:2, 1:1, 3:1, 1:2)

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Arsenije Mitrović iz Partizana 1, a za najboljeg golmana izabran je čuvar mreže Crvene zvezde Vladimir Mišović.

Organizacijom velikog turnira, na kome su tokom tri dana odigrane 24 utakmice, Partizan se još jednom dokazao kao uspešan domaćin i da veliku pažnju poklanja mlađim kategorijama.

Kvalitet takmičenja je takođe bio na visokom nivou, jer gosti su bili klubovi čije su škole među liderima u hrvatskom, grčkom i nemačkom vaterpolu. U jakoj konkurenciji u finale su se plasirala dva srpska kluba, što mnogo govori o tome da je srpska vaterpolo škola i dalje jedna od vodećih, ako ne i vodeća u svetu.

Publika je uživala u zanimljivim utakmicama, među njima i u tri “večita derbija”. Partizan 2 i Crvena zvezda su u grupi podelili bodove, u duelu istih rivala u polufinalu crveno-beli su slavili, a vrhunac serije derbija i celog turnira je bio interesantan i kvalitetan finalni susret Partizan 1 – Crvena zvezda.

Utakmice je sudilo osam arbitara. Među njima su četvorica međunarodnih sudija: Vuk Milović, Lazar Anđelić, Pavle Kiš i Filip Šnajder. Uzbudljive utakmice i suđenje uz iskusnije kolege je mnogo značilo i za sazrevanje četvorke mladih arbitara, koju su činile dve devojke Korana Nedić i Maja Telečki, zatim Rastko Prlić i Đorđe Velkić. Delegati su bili Goran Arnautović i Mihajlo Ćirić.