Napunjena mreža POŠK-a za kraj crnog niza

partgalata (8)Partizan Rajfajzen – POŠK  15:4 (6:1, 2:2, 3:0, 4:1)

Bazen Banjica. Gledalaca: 150. Sudije: Ivanka Raković – Krstonošić ((Srbija), Đurašković (Crna Gora). Igrač više: Partizan 8 (7), POŠK 6 (1). Peterci: Partizan 1 (1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Brakočević, Gilen 1, Tikas, Manojlović, Subotić 3, Drašović 2, Gogov 1, Janković 1, Adžić 2, Vučinić 1, Lazić, Asanović 1, Kruška, Radojević 3. Trener: Vujasinović.

POŠK: Anić, Lapins 2, Prizmić, Gadža, Borovčić-Kurir, Rončević, Radmilo, Bego, Delić. Reis, Sarić, Butić 2. Trener: Polić.

Partizan je u 20. kolu Regionalne lige napunio mrežu POŠK-a (15:4) i od ovosezonskog takmičenja se oprostio pobedom, koja mu takmičarski nije donela ništa, jer fajnal-for je ostao nedostižan (Mladost je u Zagrebu bila bolja od Radničkog). Partizan ostaje peti, ali, s druge strane za utehu i ohrabrenje ostaje da je prekinut crn niz od devet utakmica bez pobede.

Trener Vladimir Vujasinović je u ovom susretu malo “izmešao” karte, više šanse dobili su igrači koji su do sada bili u drugom planu. I u ovom sastavu crno-beli su lako opravdali ulogu favorita.

Partizan je odmah ubacio u “petu brzinu” i već u prvoj četvrtini napunio mrežu POŠK-a, kome nije dozvolio ni da napravi neku ozbiljniju šansu skoro tokom cele prve deonice. Mreža Lazara Brakočevića, koji je u ovom susretu zamenio Dimitrija Rističevića, se prvi put zatresla dve sekunde pre prve pauze, kada je Butić smanjio na 6:1.

U drugoj deonici “parni valjak” je malo usporio, Splićani su uspeli da dođu do daha, postali su malo opasniji ispred gola domaćih, pa je na velikom odmoru razlika bila ista kao i posle prve četvrtine “+5”. Konačan rezultat prvog poluvremena je, na isti način kao i u prvoj deonici, par sekundi pre kraja, postavio Butić. Crno-bele je u prvom poluvremenu krasila stoprocentna realizacija igrača više – 6 od 6.

Posle velikog odmora Partizan je bio dominantan, pa je prednost konstantno rasla. Crno-beli nisu popuštali u ritmu, igrali su borbeno bilo je očigledno da žele što ubedljiviju pobedu i da poprave utisak posle nekoliko bledih igara. Procenat realizacije igrača više i dalje je bio odličan. Mreža domaćih, ispred koje je u četvtoj četvrtini bio Marko Kruška, je u drugom poluvremenu ostala mirna sve do minut pred kraj, kada je poraz gostiju na 15:4 ublažio Lapins.

-Protivnik nije bio dovoljno motivisan, tako da kad smo već u prvoj četvrtini poveli sa 6:0, posle nije bilo mnogo igre. U svakom slučaju lep je osećaj da smo posle skoro mesec i po dana najzad zabeležili pobedu – kazao je trener Vujasinović.

REZULTATI 20. KOLA REGIONALNE LIGE

Partizan Rajfajzen – POŠK 15:4 (6:1, 2:2, 3:0, 4:1)
    Primorje – Vojvodina 15:4 (3:0, 2:3, 5:0, 5:1)
    Mladost – Radnički 11:7 (4:2, 3:1, 2:3, 2:1)

Plasman: Jug 51, Primorje 51, Jadran 42, Mladost 29, Partizan 27, Mornar 22, Radnički 13, Vojvodina 12, POŠK  11, Crvena zvezda -6.

Na fajnal-for su se plasirali Jug, Primorje, Jadran i Mladost. Jugu je pripalo prvo mesto, zbog boljeg skora u međusobnim susretima sa Primorjem.