LŠ: Partizanu izmakao bod u duelu sa Jugom

Partizan je u 13. kolu Lige šampiona bio na pragu velikog iznenađenja. Dubrovački Jug je opravdao ulogu favorita i na Banjici savladao Partizan sa 10:8, ali crno-beli su bili nadomak boda.

Većim delom meča vodila se izjednačena borba, ali Jug je početkom poslednje četvrtine  poveo sa 9:5.Tad su na scenu stupili crno-beli. Pogađali su Vučinić, Lukić, Radonjić i na 1.47 do kraja Beograđani su prišli na 8:9. Odlično je funkcionisala odbrana crno-belih, predvođena Dimitrijem Rističevićem. Na ulasku u poslednji minut Partizan je dobio igrača više i šansu da izjednači. Uspeo je da izgradi dobru akciju, međutim Marko Janković je pogodio stativu 35 sekundi pre kraja, Jug je krenuo u kontranapad i Joković je postavio konačan rezultat.

U uvodnim minutima, Partizan je vodio sa 1:0, 2:1, a vicešampion Evrope je posle greške crno-belih iz kontranapada izjednačio 29 sekundi posle prvog odmora. Gosti su po sredine druge četvrtine preuzeli inicijativu, ali crno-beli su ih pratili. Partizan je tokom cele utakmice igrao dobro u odbrani, ali Jug je znao da iskoristi greške domaćih ispred gola Dubrovčana, pa je gostujući stvorio i realizovao tri šansi iz kontranapada, koje su donele i prevagu. U trećoj deonici gosti su prvi put stekli tri gola prednosti (7:4 i 8:5) i u dramatičnoj završnici uspeli da sačuvaju sva tri boda.

– Protiv Juga smo, kao i pre mesec dana protiv Olimpijakosa, pokazali da možemo da pariramo najboljim evropskim timovima. Bili smo pokretljivi i u napadu i u odbrani, ali Jug je znao da kazni naše greške. Prikazanom igrom i pristupom meču svakako možemo da budmo zadovoljni – kazao je Ćirić, uz ocenu da su utakmice protiv Juga i Olimpijakosa u Beogradu najbolje partije crno-belih u ovosezonskoj Ligi šampiona.

Partizan – Jug 8:10 (2:2, 2:4, 1:2, 3:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 300. Suudije: Himenez (Španija), Mersije (Francuska). Igrač više: Partizan 8 (3), Jug 11 (4). Peterci: Jug 1 (1).

Partizan: Rističević, Kasum, F. Janković 1, Lukić 2, Lazić, Tomić, M. Janković 2, Andrejević, Manojlović, Vučinić 1, Radonjić 2, Aksentijević, Belopavlović. Trener: Ćirić.

Jug: Bijač, Macan 2, Fatović 1, Lončar 1, Joković 3, Garsija 1, Ivanković, V. Rašović 1, Rencuto, Pavličević, Venić 1, Lozina, Jarak. Trener: Kobešćak.