LŠ: Dinamo pobedio, Partizan ispunio obećanje

Filip Janković i Dmitri Holod Foto Sportyfoto/Facebook

Vaterpolisti Partizana nisu iznenadili moskovski Dinamo u trećem kolu Lige šampiona, ali su ispunili ono što su obećali. Dinamo, jedan od favorita za plasman na završni turnir LŠ je na Banjici savladao crno-bele sa 14:10 (2:2, 4:3, 4:4, 4:1). Međutim mladi vaterpolisti Partizana su se, kao što su i najavljivali svim srcem borili do kraja i tokom skoro celog meča bili potpuno ravnopravan rival ekipi , čiju igru nose Srbi Duško Pijetlović, Nikola Rađen i Gavril Subotić i plejada ruskih reprezentativaca. Domaći su poklekli u finišu, a uz malo više koncentracije i sreće rezultat je mogao da bude i povoljniji za srpskog šampiona.

Dinamo je u prvoj četvrtini poveo sa 2:0, ali u samoj završnici ov deonice Partizan je golovima Aksentijevića (38 sekundi pre prvog odmora) i Filipa Jankovića sa igračem više (dve sekunde pre kraja četvrtine) uspeo d izjednači.

Gosti su se u drugom periodu „odlepili“ na 5:2, međutim crno-beli su u završnici prvog poluvremena krenuli u nalet i u razmaku od svega 14 sekundi postigli dva gola (Lazić, pa Radonjić iz kontranapada), prišli na „-1“. Imali su i šansu za izjednačenje, ali brzopleto su izveli napad sa igračem više, Dinamo je u sledećoj akciji otišao na 6:4, ali tačku na prvo poluvreme stavio je Filip Janković, na istovetan način kao i u prvoj četvrtini, golom sa igračem više, sada samo sekund pre kraja, pa je na poluvremenu Dinamo opet imao samo gol prednosti (6.5).

Na početku treće deonice crno-beli su najzad izjednačili, golom Vučinića (6:6), ali u ravnopravnoj borbi, ipak, nisu uspeli da preokrenu i povedu. Dinamo je dva u trećoj četvrtini imao dva gola prednosti (8:6, 9:7, 10:8), ali pred odlučujuću deonicu gosti su bili samo na „+1“, jer Marko Janković je pogodio za 10:9.

Tek u poslednjoj deonici favorit iz Moskve je obezbedio trijumf, serijom od 3:0 otišao na nedostižnih 13:9 (2.22 do kraja). Partizan je igrao hrabro i u završnih osam minuta, ali lopta nije htela u gol, delom i zbog što je u finišu meča vrlo siguran bio golman Dinama Ivanov. Andrejević je iz peterca smanjio na 10:13, a konačan rezultat postavio je nekadašnji golgeter crno-belih Gavril Subotić, četiri sekunde pre poslednjeg zvuka sirene.

Partizan – Dinamo 10:14 (2:2, 3:4, 4:4, 1:4)

Bazen Banjica. Gledalaca: 600. Igrač više: Partizan 12 (5), Dinamo 9 (5). Dva igrača više: Dinamo 2 (1). Peterci: Partizan 2 (1).

Partizan: Belopavlović, Vučinić 1, F. Janković 2, Lukić 1, Lazić 1, Tomić, M. Janković 1, Andrejević 1, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 1, Aksentijević 1, Vlahović. Trener: Ćirić.

Dinamo: Kostorov, Lazarev 2, Kopcev, Subotić 2, Pijetlović 1, Bičkov 2, Nagajev 2, Rađen, Holod 3, Lisunov 1, Šepelev, Ivanov. Trener: Zakirov.

Pohvale crno-belima iz oba tabora

Stefan Ćirić, trener Partizana, je posle utakmice ocenio:

Stefan Ćirić

-Bila je ovo možda i najbolja igra Partizana ove sezone, pre svega što se tiče agresivnost. Pokazali smo da imamo kvalitet. Bolji rezultat je izostao jer na kraju nismo uspevali da stvaramo dovre šanse i realizujemo napade sa igračem više, „stao“ je i kontranapad. Ali, sve u svemu možemo da budemo zadovoljni i ponosni, jer smo bili ravnopravan rival jednoj od najboljih ekipa Lige šampiona. Probaćemo da u svakoj narednoj utakmici, kao i večeras, da damo sve od sebe. Partizanu je ova sezona u Ligi šampiona zalog za budućnost.

Dvostruki strelac Filip Janković:

– Trgli smo se posle poraza i loše igra u meču protiv Mornara. Ispoštovali smo dogovore i dali sve od sebe. Ponosan sam i na ekipu i na stručni štab.

Jedan od nosilaca igre Dinama, srpski reprezentativac i nekadašnji centar Partizana Duško Pijetlović je kazao da je sve proteklo više-manje prema očekivanjima. U Dinamu su bili svesni da, pored velike razlike u kvalitetu i iskustvu neće lako doći do bodova.

Duško Pijetlović Foto: Sportyfoto/Facebook

– Mi smo ekipa koja i dalje igra sa velikim oscilacijama, s obzirom da je sastavljena tek ovog leta. Može da se desi da u razmaku od nekoliko dana odigramo jednu odličnu i jednu katastrofalnu utakmicu. Poslednji primer su susreti sa jednim od najvećih rivala u Rusiji Spartakom iz Volgograda, u prvom meču smo ih pobedili sa 10:2, a dan kasnije jedva sa 9:8. I na Banjici su se osetile te oscilacije, dešavalo nam se da lako napravimo grešku i primimo gol. Pobedom moramo da budemo zadovoljni. Partizan je pokazao da i ove sezone ima perspektivnu ekipu, ali i ona igra sa velikim oscilacijama, s tim što je kod njih razlog neiskustvo. Pratim Partizan, pre nekoliko dana su igrali jako loše i izgubili od Mornara u Regionalnoj ligi. Danas su se predstavili u vrlo dobrom svetlu. Nedostaje im iskustvo za jake utakmice Lige šampiona, ali  baš kroz ovakve mečeve mladi vaterpolisti i sazrevaju.

Gavril Subotić Foto: Sportyfoto/Facebook

Gavril Subotić je kazao:

-Znali smo šta nas očekuje u Beogradu, duel sa mladom, perspektivnom ekipom željnom dokazivanja. Na kraju presudilo je iskustvo. Čestitam Partizanu na dobroj igri i nadam se da će ekipa nastaviti da napreduje. Što se mene tiče, lepo mi je da se vratim na Banjicu, na bazen na kome sam proveo najlepše godine karijere. Nije mi bilo svejedno.

Liga šampiona, 3. kolo

Grupa A

Barseloneta – OŠC 12:6 (2:1, 4:1, 3:0, 3:4)
    Hanover – Jug 6:13 (3:4, 1:4, 1:0, 1:5)
    Breša – Olimpijakos 6:7 (0:2, 3:1, 2:1, 1:3)
    Partizan – Dinamo Moskva 10:14 (2:2, 3:4, 4:4, 1:4)

Plasman: Olimpijakos 7, Dinamo Moskva 6, Jug 6, OŠC 6, Barseloneta 4, Hanover 3, Breša 3, Partizan bez bodova.

Grupa B

Sabadelj – AZC Alfen 12:10 (1:1, 4:4, 3:2, 4:3)
    Špandau 04 – Solnok 10:9 (5:4, 1:3, 2:1, 2:1)
    Pro Reko – Steaua 15:6 (5:0, 3:4, 5:1, 2:1)
    Jadran Carine – Eger 4:4 (1:0, 0:2, 2:1, 1:1)

Plasman: Pro Reko 9, Jadran Carine 7, Špandau 04 6, Solnok 6, Eger 4, Sabadelj 3, Steaua i AZC Alfen bez bodova.