Koje je godište Vaše dete?

Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

LŠ: Barseloneta odnela bodove sa Banjice

U poslednjem, 10. kolu B grupe Lige šampiona , Barseloneta je na Banjici pobedila Partizan sa 8:4 (1:0, 2:1, 3:2, 2:1). Španci su opravdali ulogu favorita, ali ostaje žal, jer uz  bolju igru u napadu crno-beli su mogli da uvedu meč u neizvesniju završnicu.

Bez obzira što utakmica nije imala takmičarski značaj ni za jednu ekipu (i ranije su izgubile šanse za plasman na fajnal siks) oba sastava su ozbiljno ušla u meč. Od početka su odbrane dominirale. Prvi gol postignut je tek na 1.20 pre kraja prve četvrtine, kada je Maljarač savladao Dobožanova za 0:1. U dobrom izdanju predstavila su se oba golmana, posebno Migel Linares, kom je trener Barslonete Ćus Martin ukazao prednost, dok je iskusni Lopez Pineido odgledao meč sa klupe. Uspeli su crno- beli u prvom poluvremenu da upute nekoliko vrlo opasnih šuteva ka golu rivala, ali zahvaljujući najviše Linaresu samo jedan je završio u mreži, kad je na 2.23 pre velikog odmora Jakšić smanjio na 1:2. U sledećem napadu Luka Lozina je vratio dva gola prednosti Barseloneti, pa je na poluvremenu gostujući tim vodio sa 3:1.

Crno-beli su novu priliku da priđe na “minus jedan” već na početku drugog poluvremena, međutim odlični Linares je odbranio peterac Jakšiću. Sa dva gola u nizu Slovak Famera je odveo goste na 5:1. Dug “post” Beograđana prekinuo je Filip Radojević, koji je  59 sekundi pre kraja trećeg dela sa igračem više smanjio na 2:5. Do kraja ove deonice postignuta su još dva gola. Famera je nastavio svoj niz za vođstvo gostiju od 6:2, ali odmah mu je na drugoj strani odgovorio Radanović.

Posle nekoliko propuštenih šansi, Partizan je sredinom poslednje deonice, golom Filipa Jankovića, smanjio na 6:4. imao je kontru da priđe na gol zaostatka i uđe u borbu bar za bod. Međutim, posle propuštenih šansi usledila je kazna. Odlični Famera, strelac svih pet golova Barselonete u drugom poluvremenu, je još dva puta zatresao mrežu Partizana i svom timu obezbedio pobedu.

– Odlično smo otvorili utakmicu što se tiče odbrane, ali ponavlja nam se problem sa napadom, a ovaj put smo imali i lošu realizaciju igrača više. Samo četiri gola nisu dovoljna da se pobedi vrlo kvalitetan rival kakva je Barseloneta. Da smo iskoristili još neku od šansi koje su nam se ukazale u drugom poluvremenu verujem da bismo se vratili u meč- – kazao je Stefan Ćirić, trener Partizana.

Sa pet golova najefikasniji igrač meča je Famera, dok su se u redovima crno-belih u strelce upisali Jakšić, Radojević, Janković i Radanović-

Vođena je žestoka, ali izuzetno korektna borba sa obe strane, ali već u prvoj četvrtini igru je napustio srpski internacionalac u redovima katalonskog tima Strahinja Rašović. Žargonski rečeno “ispalo mu je rame”. Po prvim informacijama povreda je sanirana i ne očekuje ga pauza.

Partizan Raiffeisen – Barseloneta 4:8 (0:1, 1:2, 2:3, 1:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 300. Sudije:Ahladiotis (Grčka), Hentšel (Nemačka). Igrač više: Partizan 9 (1), Barseloneta 8 (4). Peterci: Partizan 1 (0).
    PARTIZAN: Dobožanov, Radanović 1, F. Janković 1, Repanović, Lazić, Toholj, Drašović, Andrejević, Jakšić 1, Tanasković, Stojanović, Radojević 1, Brakočević. Trener: Ćirić.

BARSELONTA: Lopez Pineido, Famera 5, S. Rašović, Munariz, Larumbe, Mingel, Roka, V. Rašović, Bustos, Fernandez, Maljarač 1, Lozina 2, Linares. Trener: Martin.