IT (2001), 3. kolo: Partizan 1 bez greške

Utakmicama trećeg kola večeras je završeno takmičenje po grupama na Internacionalnom turniru Partizana za 2001. godište.

Samo jedna od osam ekipa je zabeležila maksimalan učinak tokom prva dva dana turnira. Svih devet bodova osvojio je Partizan 1, koji je dominirao u B grupi. U prvom kolu ubedljivo je savladao Barakudas (Nemačka), u drugom PAOK (Grčka), a večeras je u derbiju pobedio Jug sa 12:6. Gosti su na poluvremenu vodil sa 6:3, ali posle velikog odmora crno-beli su, uz odličnu igru u odbrani, serijom od 9:0 napravili veliki preokret. Tokom treće deonice Partizan je stigao do izjednačenja. Beograđani su prvi put poveli na pet i po minuta pre kraja (7:6), što je bio uvod u furiozni finiš. Najefikasniji u Partizanu, sa pet golova bio je Luka Šofranac, tri je dao Mitrović, a po jedan Branković, Manojlović, A. Šofranac i Bućan

U petak pre podne, u četvrtfinalu, prvi tim Partizana će se sastati sa Etnikosom, koji je takmičenje u A grupi završio bez bodova.

I Partizan 2 je u poslednjem kolu (A grupa) upisao visoku pobedu. U prvom meču večernjeg programa napunio je mrežu Etnikosa (18:3). Strelci za Partizan 2 bili su Dimitrijević, Maljković, Cvetković, Latinović po 3 gola, Vasić i Bašica po 2, Stefanović i Drašković po 1. Ipak, tri boda iz ovog meča su bila dovoljna samo za treće mesto u grupi, s obzirom da je drugi tim crno-belih poslednje kolo dočekao sa samo jednim bodom. Do prve pozicije došla je Crvena zvezda. Crveno-beli su večeras lakše od očekivanja pobedili grčki Palaio Faliro (12:4) i takmičenje završili sa sedam bodova, jednim više od Palaio Falira.