Finale plej – ofa: Partizan vodi 1:0!

gogovdraskoPartizan je došao na korak do 27. titule šampiona. U prvoj utakmici finala plej-ofa, na Tašmajdanu, crno-beli su pobedili Crvenu zvezdu sa 12:6 (1:0, 2:1, 5:4, 4:1). Serija se igra do dve pobede, a drugi meč je u sredu u 19 časova, na Banjici.

Prvi gol je postignut tek na kraju prve četvrtine, u kojoj su obe ekipe prikazale bledu partiju. Đorđe Lazić je osam sekundi pre prvog odmora sa igračem više doveo Partizan u vođstvo od 1:0. Od tada su crno-beli, predvođeni sjajnim Draškom Gogovim, strelcem sedam golova, stalno bili u vođstvu, kontrolisali su igru i rezultat.

U drugoj četvrtini nastavljena je izjednačena borba, a prvi put tri gola prednosti šampion države je stekao kada je Gogov na početku drugog poluvremena povisio na 4:1. U prva četiri minuta treće četvrtine postignuto je više golova nego u celom prvom poluvremenu. Tačno na sredini treće deonice bilo je 6:3 za Partizan, koji je vodio i sa 6:2. Uspešno su se crno-beli branili sa igračem manje, nisu dozvoljavali domaćima da se vrate u meč. Poslednji Zvezdin trzaj bio je početkom poslednje četvrtine, kada je Aksentijević smanjio na 6:8. Međutim, ubrzo je Jakšić otvorio novu seriju Partizana pogotkom za 9:6. Rasplet se već nazirao, a do kraja su još pogađali Tanasković i dva puta Gogov.

Neke sudijske odluke su unele nervozu, a u poslednjoj četvrtini trener Zvezde Risto Maljković dobio je crveni karton.U trećoj su, obostrano, sa pravom zamene isključeni Gilen iz Partizana i Popović iz Zvezde.

Crvena zvezda – Partizan Rajfajzen 6:12 (0:1, 1:2, 4:5, 1:4)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca: 1.200. Sudije: Golijanin i Putniković (Beograd). Igfrač više: Crvena zvezda 12 (3), Partizan 8 (4). Dva igrača više: Crvena zvezda 1 (0). Peterci: Partizan 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Kralj (7 odbrana), Janković, Popović, Repanović, Kljajević 1, Rackov, Aksentijević 2, Andrejević 1, Ilić 1, Tankosić, Drašković 1, Peković, Todorovski, Jović, Trener:Maljković.
    PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (8 odbrana), Gilen, Tikas, Manojlović, Subotić, Drašović, Gogov 7, Jakšić 2, Vico, Tanasković 2, Lazić 1, Asanović, Brakočević, Radojević. Trener: Vujasinović.

Vujasinović: Spretniji u bitnim momentima

Trener Partizana Vladimir Vujasinović je ocenio:

– Ne zna se koja ekipa je psihološki lošije ušla u meč. Mi smo ipak imali više zdrave pameti u pojedinim trenucima. U nekim bitnim momentima smo bili spretniji i Zvezdi ubacili veliki pritisak. U drugom poluvremenu zaigrali smo znatno bolje. Dobro smo se branili, koristili šanse u napadu i nismo Zvezdi dali šansu da se vrati u meč. Vodimo 1:0, ali ne bi me začudilo da se finalna serija vrati na Tašmajdan. Zvezda ima dobru ekipu, već je pokazala da može da nas dobije na Banjici, ali nadam se da ćemo još jednom ponoviti dobru igru i odbraniti titulu.

Kapiten Partizana Dimitrije Rističević je kazao:

-Meč smo počeli u grču, ali izuzimajući prvu četvrtinu ceo susret smo igrali onako kako smo se dogovorili. U revanšu očekujem težak meč, ali mislim da ako mi pružimo sve što možemo Zvezda ne može da nas pobedi. Lepo bi bilo da titulu proslavimo na Banjici, pa pozivam navijače da nam u sredu pomognu da dođemo do nove titule i zajedno slavimo