Crno-belima veliki bod u Herceg Novom

U šestom kolu Regionalne lige Partizan je osvojio važan bod na teškom gostovanju. Crno-beli su u Herceg Novom remizirali sa vicešampionom Regionalne lige 2016/2017, Jadranom – 7:7.

Početak je pripao Novljanima, koji su u završnici prve četvrtine poveli sa 2:0. Golom Marka Jankovića, šest sekundi pre prvog odmora, Partizan, koji je u Crnoj Gori bio oslabljen neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, je prišao na gol zaostatka. Početkom druge deonice crno-beli su izjednačili na 2:2. Međutim, domaćini su u nastavku meča diktirali tempo i početkom drugog poluvremena poveli sa 5:2.

Veliki preokret počeo je u 18. minutu. Do kraja treće četvrtine crno-beli su vezali tri gola i izjednačili na 5:5. Seriju su nastavili i u poslednjoj deonici, pa su sredinom četvrte četvrtine golom Srđana Aksentijevića stekli dva gola prednosti 7:5. Iskusniji i favorizovan domaći sastav je u završnici morao da „juri“ rezultat i   golovima Dragana Draškovića uspeo da izjednači na 7:7 (1:09 do kraja). Jadran je imao poslednji napad u meču. Dobio je igrača više. Domaći su opsedali gol Beograđana, ali kapiten Rističević, jedan od najboljih u Partizanovom sastavu (ukupno 15 odbrana) je stupio na scenu. U završnici je zaustavio je tri šuta domaćih igrača i Beograđani su sačuvali bod.

Uostalom, odbrana sa igračem manje je bila jedan od najboljih elemenata igre crno-belih u susretu u Herceg Novom. Jadran je devet puta imao igrača više, a ni jednom nije uspeo napad da završi golom. Crno-beli su uspešno realizovali tri, od svega četiri napada sa igračem više.

U sedmom kolu, 25. novembra, Partizan će dočekati splitski Mornar.

Jadran (HN) – Partizan 7:7 (2:1, 2:1, 1:3, 2:2)

Bazen u Igalu. Sudije: Đurašković (Crna Gora) i Putniković (Srbija). Igrač više: Jadran 9 (0), Partizan 4 (3).

Jadran (Herceg Novi): Kandić (7 odbrana), Ukropina 3, Popadić 1, Kriještorac 1, D. Baničević, Merkulov, B. Baničević, Gardašević, Radović, Spajić, Drašković 2, Petković, Tešanović, Mijušković. Trener: Gojković.

Partizan Rajfajzen: Rističević (15 odbrana), Kasum, F. Janković, Lukić 1, Lazić, Tomić 1, M. Janković 1, Barać, Vičković, Radanović 2, Radonjić, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić 1. Trener: Ćirić.