Koje je godište Vaše dete?

Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Crno-belima bodovi u derbiju sa Zvezdom

Partizan je u prvom kolu Super lige Srbije, u derbiju na Banjici, savladao Crvenu zvezdu sa 7:6 (1:0,0:2, 4:1, 2:3). Tri boda u duelu sa jednim od najvećih rivala za titulu imaju veliki značaj posebno što se ove sezone ne igra plej-of.

Najveće zasluge za to što su u prvom poluvremenu postignuta samo tri gola pripadaju golmanima Lazaru Dobožanovu (Partizan) i Aleksandru Kralju (Crvena zvezda). Obojica su bili izuzetno raspoloženi. Prvi je loptu iz mreže morao da vadi Kralj. Tačno na sredini prve četvrtine Đorđe Tanasković je sa dva igrača više doveo crno-bele u vođstvo. Međutim, u prva tri minuta druge četvrtine Zvezda je pogocima Ćorića i Draškovića preokrenula na 2:1 i tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.
    U prva tri minuta treće deonice ppostignuto je isto onoliko golova koliko u celom prvom poluvremenu, sva tri u mreži gostiju. Partizan je pogocima završio svoja prva tri napada u drugoj polovini meča. Sa
    igračem više pogađali su Repanović i Filip Janković, a iz peterca Nikola Jakšić za 4:2. Do poslednjeg odmora još po jedan gol na obe strane i u odlučujuću četvrtinu Partizan je otišao sa dva gola
    prednosti (5:3).

Crveno-beli su se početkom poslednje deonice približili na gol zaostatka, pogotkom Tankosića, ali već u narednoj akciji topovskim šutem uzvratio Ognjen Stojanović za vođstvo crno-belih od 6:4. Kad je
    tri minuta pre kraja Filip Janković povisio na 7:4 postajalo je izvesno da će bodovi ostati na Banjici. Zvezda u sledećoj akciji postigla i peti gol, ali crno-beli su znali da sačuvaju vođstvo. Devet sekundi pre kraja Ćorić je smanjio na 7:6, ali bilo je prekasno za preokret, domaći nisu imali problema da zadrže loptu u posedu.

Trener Partizana Stefan Ćirić je kazao:

-Nije viđen preterano kvalitetan vaterpolo, ali važna je pobeda.U prvom poluvremenu nam je nedostajalo agresivnosti, kako u odbrani tako i u napadu. Jedan gol za dve četvrtine je vrlo, vrlo malo. U drugom poluvremenu smo zaigrali agresivnije i došli do važne pobede. Pobeda je najvažnija, posle ciklusa od tri teške utakmice, protiv Budve, Juga i Egera, i mnogo putovanja u kratkom periodu

Partizan Raiffeisen – Crvena zvezda 7:6 (1:0, 0:2, 4:1, 2:3)
    Bazen Banjica. Gledalaca: 400. Sudije : Putniković i Golijanin (obojica Beograd). Igrač više: Partizan 7 (3), Zvezda 10 (4). Dva igrača više: Partizan 1 (1). Peterci: Partizan 2(2)

PARTIZAN: Dobožanov (12 odbrana), Lukić, F. Janković 2, Repanović 1, Lazić, Manojlović, Drašović, Andrejević, Jakšić 1, Tanasković 1, Stojanović 1, M. Janković 1, Belopavlović, Toholj. Trener: Ćirić.
    CRVENA ZVEZDA: Kralj (11 odbrana), Tankosić 2, Jović, Ivošević, Šuberić 1, Ilić, Bursać, Ljubenović, Nikolov, Ćorić 2, Drašković 1, Peković, Todorovski, Radović. Trener: Filipović.