Koje je godište Vaše dete?

Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Crno-belima veliki bod u Hanoveru

OgistojanovicPartizan je osvojio prvi bod u ovosezonskoj Ligi šampiona. U trećem kolu, na gostovanju u Nemačkoj crno-beli su sa  odigrali nerešeno 12:12 (4:3, 3:0, 3:4, 2:5) sa Hanoverom.

Bod u duelu sa vrlo iskusnom i nimalo naivnom ekipom nemačkog vicešampiona je za mladi beogradski sastav značajan uspeh, ali ostaje žal što nije postigao i više. Partizan je skoro tokom celog meča držao sve konce u svojim rukama. Vodio je šest minuta pre kraja sa 12:7, a onda se u završnici borio da sačuva bod, što zbog svog pada u igri, što zbog nekih čudnih i sumnjivih sudijskih odluka.

Od početka su crno-beli preuzeli inicjativu, poveli sa 1:0 golom Stojanovića u četvrtom minutu.  Domaći su relativno brzo preokrenuli na 2:1. Međutim, ubrzo je na scenu stupio Ognjen Stojanović. Postigao je gol za 2:2. U poslednjih minut i po Partizan je dobio prva dva igrača više, koje su u golove pretvorili kapiten Jakšić i Stojanović. Mađar Estranji je pogotkom devet skeundi pre prvog odmora vratio nemački klub u igru, smanjivši na 4:3.

U drugoj četvrtini odbrana crno-belih je odlično funkcionisala, a u napadu je sve bilo u znaku Ognjena Stojanovića, koji je danas pet puta zatresao mrežu. Tri puta je golovima sa distance savladao golmana nemačke reprezentacije Rodžera Konga. Na poluvremenu Partizan je tako vodio sa 7:3. Imali su crno-beli još šansi, ali uglavnom zbog brzopletosti nisu ih sve iskoristili.

U prve tri četvrtine kod crno-belih je kao i u finalu Kupa, protiv Crvene zvezde, odlično funkcionisala odbrana sa igračem manje. U prva 24 minuta Hanover je imao devet prilika sa igračem više iz kojih je dao samo tri gola.

Prvi put sa pet razlike Partizan je poveo sredinom treće deonice, kad je Lazić crno-bele odveo na 10:5. Početkom poslednje četvrtine Beograđani su ponovo imali „+5“ (12:7). Onda je do izražaja došao umor od serije napornih mečeva. To su domaći, koji su dobili  vetar u leđa mnogim diskutabilnim sudijskim odlukama, uspeli da iskoriste. Topili su prednost Partizana, a  na 56 sekundi pre kraja Brguljan je izjednačio na 12:12. U poslednjoj akciji u utakmici, Hanover je osam sekundi pre kraja dobio još jednog igrača više. Isključen je Stojanović, ali crno-beli su uspeli da se odbrane, nisu dozvolili rivalu da uputi šut ka golu i meč je završen bez pobednika.

Uz petostrukog strelca Ognjena Stojanovića u listu strelaca kod Partizana upisali su se Đorđe Lazić sa tri gola, Nikola Jakšić sa dva, Radomir Drašović i Filip Radojević sa po jednim. Kod domaćih najefilasniji, sa četiri pogotka bio je Aleksandar Radović,

Hanover – Partizan Raiffeisen 12:12 (3:4, 0:3, 4:3, 5:2)

Bazen u Hanoveru. Gledalaca: 400. Sudije: Konstantinidis (Grčka) i Laginja (Slovenija). Igrač više: Hanover 12 (5), Partizan 9 (5). Peterci: Hanover 1 (1).

HANOVER: Kong, Ćorušić 2, Bukovski 1, Ban, Da. Brguljan 3, Radović 4, Jokić, Vinkelhorst, Sekulić, Estranji 2, Tkač, Pikert, Sučić. Trener: Sehafer.

PARTIZAN RAIFEISSEN: Dobožanov, Kasum, Bolović, Japundžić, Lazić 3, Manojlović, Drašović 1, Andrejević, Jakšić 2, Radojević 1, Stojanović 5, M. Janković, Belopavlović. Trener: Milenković.

Milenković: Zaslužili smo pobedu

-Čestitam dečacima iz ekipe Partizana na sjajnoj igri. Kažem dečacima, deci, jer oni su u proseku stari 19 godina. Za mene su oni pobedili u ovoj utakmici. Odigrali su odlično, protiv mnogo jače i iskusnije ekipe, kojoj takođe čestitam na pruženoj partiji. Partizan je  zaslužio pobedu, ali ova utakmica je pokazala da ljudi iz vrha svetskog i evropskog vaterpola treba da razmisle u kom pravcu ovaj sport ide – istakao je Zoran Milenković, trener Partizana, koji je očigledno bio izuzetno razočaran suđenjem.

Ni u ovom meču trener Beograđana nije mogao da računa na sve igrače. Za utakmicu zbog povreda ili bolesti nisu bili spremni Repanović, Lukić i Toholj, a izostao je i Tanasković.  Za crno-bele prvi put ove sezone zaigrao je Marko Bolović, vaterpolista sa srpskim državljanstvom, koji je odrastao u Nemačkoj i na Banjicu stigao baš iz Hanovera.