Crno-beli na korak do novog Kupa Srbije

jaksvl

Vaterpolisti Partizana došli su na korak do 24. pehara u nacionalnom Kupu. U polufinalu završnog turnira Kupa Srbije u Bečeju crno-beli su opravdali ulogu favorita, savladali Crvenu zvezdu i sutra ueče (20.30) će se u finalu boriti za pehar sa boljim iz meča Radnički – Vojvodina.

Zvezda ni ovaj put, kao ni u duelu u Regionalnoj ligi (koji su crno-beli dobili sa 15:3) nije bila ravnopravan takmac Partizanu, izuzimajući prvih osam minuta. Partizan je u prvoj četvrtini ostvario lepu prednost, ali lako je mogao još neki gol da završi u mreži crno-belih. Poveo je Partizan već u prvoj akciji, pogotkom Subotića, ali je odmah na drugoj strani uzvratio Bakić. To jebio znak da već na početku utakmice Vladimir Vujasinović zatraži tajm aut i dodeli još koji savet svojim pulenima. Ipak, trebalo je još malo vremena da šampion sredi redove, ali Zvezda , delom i zahvaljujući golmanu tima sa Banjice Rističeviću, nije iskoristila taj period.

Posle prvog odmora razlika u mogućnostima dva mlada sastava je sve više dolazila do izražaja, pa je Partizan u prvom poluvremenu stekao čak šest golova zalihe, za mirniji ulazak u drugu polovinu meča.

U trećoj četvrtini ista priča kao i u drugoj. Partizan je dominirao, punio mrežu rivala, kome nije ni dozvolio da stvori mnogo ozbiljnih šansi da zatrese mrežu Rističevića, koga je na minut i po pre poslednjeg odmora ipak prevario i savladao Eškert.

Kako se meč bližio kraju opadao je i ritam, pa u poslednjoj deonici mnogo uzbudjenja nije bilo.

Partizan – Crvena zvezda 14:3 (3:1, 4:0, 5:1, 2:1)

Bazen OSC „Mladost“ u Bečeju. Gledalaca: 800. Sudije: Virijević (Zrenjanin), Ragač (Beograd). Igrač više: Partizan 6 (4), Crvena zvezda 6 (1). Peterci: Crvena zvezda 1 (0).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Gilen, Vučinić 1, Manojlović 2, Subotić 4, Drašović 1, Gogov 2, Jakšić 1, Lazić, Tanasković 2, Stojanović, Asanović, Brakočević, Radojević 1. Trener: Vujasinović.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Jović, Janković, Repanović, Bakić 2, Radulović, Jovanović, Andrejević, Japundžić, Eškert 1, Tankosić, Knežević, Todorovski, Kolašinac. Trener: Maljković.

Vujasinović: Početak za kritike

Trener crno-belih Vladimir Vujasinović je, obrazlažući odluku da već posle prvog primljenog gola traži tajm aut, kazao

-Napravili smo dve nedopustive greške u odbrani, Zvezda je jednu iskoristila. Tražio sam tajm aut već tada, jer pristup igri nije bio onakav kakav treba da bude.

U početku je Zvezda koliko-toliko parirala.

–Prve dve četvrtine obe ekipe su imale sličan broj šansi, ali mi smo koristili svoje, postizali golove iz izgrađenih akcija. Zvezdini igrači su promašivali, a i dobro je branio Rističević. Da je Zvezda u prvom poluvremenu imala realizaciju kao i mi meč bi dobio sasvim drugačiji tok. U drugom poluvremenu Zvezda nije imala ideju šta da uradi protiv naše odbrane – ocenio je Vujasinović, a okrećući se finalu dodao da je svejedno da li će njegovi puleni igrati sa Radničkim ili Vojvodinom.

Subotić: Oprezni pred finale

Pozdrav navijačima

Gavril Subotić je u mrežu Crvene zvezde smestio četiri gola:
    – U početku meča imali smo malih problema, nismo igrali odbranu na nivou na kojem bi
    trebalo. Posle smo preuzeli kontrolu i iz četvrtine u četvrtinu igrali smo sve bolje.
    Crveno–beli u ovom duelu nisu imali prilike čak ni da se rezultatski približe
    večitom rivalu.
    – Mi smo polako povećavali vođstvo i održavali prednost tokom cele utakmice. Važili
    smo za apsolutnog favorita u ovom duelu, to smo i opravdali i zasluženo smo pobedili.
    U finalu crno–bele očekuje bolji iz susreta Vojvodina – Radnički.
    – Od oba tima smo kvalitetniji, ali to je finale i uvek je teško igrati, bilo ko da vam je
    protivnik. Mi ćemo dati maksimum, to je sigurno – istakao je Subotić.

Maljković: Realno

Risto Maljković, učitelj crveno-belih, je posle meča ocenio:

– Nadali smo se da posle ubedljivog poraza uod Partizana u Regionalnoj ligi, kada smo izgubili 15:3 možemo da pružimo veći otpor. Ispostavilo se da je ovo realan odnos snaga. Nismo u početku bili dovoljno agresivnio, rival je to iskoristio. Kasnije nismo imali ni snage da probamo da ih stignemo.

Prvotimac Crvene zvezde Aleksandar Andrejević je kazao

-Dobro smo počeli, posle nismo imali ni dovoljno snage. Partizanova velika prednost bila je bolja fizička spremnostm, veći broj kvalitetnih utakmica.