Crno-beli bolji od Budvana i ostali u trci za F4

Marko Manojlović (desno) i Aleksandar radanović Foto: Sporty Foto/Facebook.com

Partizan je nastavio trku ka Fajnal foru Regionalne lige. U 14. kolu Regionalne lige, u vrlo važnoj utakmici, na Banjici su savladali Budvu sa 14:11, zadržali se na četvrtom mestu na tabeli, ali sada imaju tri boda više od najbližeg pratioca, splitskog Mornara. Ujedno, crno-beli su se revanširali Budvanima, za neočekivan poraz u prvom delu sezone.

Duel starih znanaca je obilovao preokretima. Partizan je dve sekunde pre kraja druge četvrtine, golom Andrejevića, prvi put stekao dva gola prednosti (5:3).

Međutim, Budvani, su, dobrim delom zahvaljujući i odbranama golmana Kralja, preuzeli inicijativu u trećoj četvrtini, serijom od tri gola (dva iz peterca) preokrenuli na 6:5. Ipak, u poslednju četvrtinu ušlo se sa egal rezultatom, jer sedam sekundi pre poslednjeg odmora Radanović je pogodio za 6:6.

Početkom četvrtog perioda Maksimović je doveo Budvane još jednom u vođstvo (7:6). Posle tridesetak sekundi Radanović je ponovo izjednačio i od tada pa do kraja meča svaki napad crno-belih završio je golom. Proradio je najzad igrač više, posle mnogo propuštenih i lako ispuštenih šansi sa brojčanom prednošću u napadu. Kada je Lukić svojim tredva i po minuta pre kraja odveo crno-bele na 12:9 rasplet je počeo da se nazire. Imao je Partizan i četiri gola prednosti 14:10, ali tačku na četvrtu četvrtinu u kojoj je viđeno 13 golova stavio je bivši igrač crno-belih, Boris Popović pogotkom za 14:11, 35 sekundi pre kraja kada je bilo jasno da sva tri boda ostaju u Beogradu.

– Izuzetno važan trijumf, kako zbog toga što smo osvojili bodove koji nas ostavljaju u borbi za fajnal for, tako što smo se vratili na pobednički kolosek – prokomentarisao je trener crno-belih Stefan Ćirič.- Kontrolisali smo meč u prvom poluvremenu, ali serija Budvana od 3:0 nas je poremetila. Na svu sreću uspeli smo da izjednačimo pre poslednje četvtine, u kojoj je najzad proradio napad sa spoljnih pozicija, poboljšali smo realizaciju sa igračem više. Jedino što ne može da nas raduje je veliki broj primljenih golova, ali s obzirom da smo pobedili, to pada u drugi plan.

U narednom kolu, već u sredu 7. marta, crno-beli će dočekati Jadran iz Herceg Novog.

-Stiže nam jedna od najboljih ekipa regiona. Međutim, imamo pravo da se nadamo dobrom rezultatu. U prvom delu sezone uspeli smo da uzmemo bod Jadranu u Herceg Novom, sada idemo na pobedu. Neće biti ni malo lako, ali nadam se da će momci pružiti sve od sebe.

Do kraja ligaškog dela takmičenja crno-bele očekuje izuzetno težak raspored. Jer, sem Jadrana na Banjici će još dočekati neprikosnoveni Jug, dok će dva puta ići u Split, na duele sa direktnim rivalima za plasman na Fajnal for, Mornaru i Jadranu

Partizan – Budva 14:11 (3:3,2:0,1:3,8:5)

Bazen Banjica. Sudije:Mišković i Stanojević. Igrač više: Partizan 13 (7), Budva 6 (3). Dva igrača više: Budva 1 (1). Peterci: Budva 3 (3).

PARTIZAN:Rističević, Kasum, F.Janković, Lukić 3, Lazić 2, Tomić, M.Janković, Andrejević 1, Manojlović 2, Radanović 2, Radonjić 1, Aksentijević 2, Belopavlović, Vučinić 1. Trener: Ćirić.

BUDVA: Kralj, Manojlović, Vuksanović 3, Mitrović, Jušuke, Adžić 1, Maksimović 5, Bujašević, Popović 2, Ćetković, Franeta, Krivokapić, Rašković. Trener: Lompar.

Regionalna A1 vaterpolo liga, 14. kolo

Jug KO – Primorje EB 12:6 (2:1, 4:1, 2:2, 4:2)
    Jadran Carine – Primorac 15:5 (6:2, 3:1, 2:1, 4:1)
    Partizan Rajfajzen – Budva 14:11 (3:3, 2:0, 1:3, 8:5)
    Mornar BS – OVK POŠK 5:5 (1:1, 1:1, 1:3, 2:0)
    Jadran Split – HAVK Mladost 5:9 (1:1, 2:3, 1:2, 1:3)

Plasman: Jug KO 42, HAVK Mladost 34, Jadran Carine 29, Partizan Rajfajzen 19, Mornar BS 16, Jadran Split 15, OVK POŠK 15, Primorac 13, Budva 9, Primorje EB 7.