Koje je godište Vaše dete?

Da li ima plivačke sposobnosti?

Zvanična prezentacija Vaterpolo kluba PARTIZAN

Banjica slavila u derbiju A lige

pbgloptaBanjica je u derbiju devetog kola Prve A lige ubedljivo savladala gradskog rivala Beograd sa 9:5 i preuzela od njega drugo mesto na tabeli.

“Ajkule sa Taša” su vrlo dobro otvorile meč. Gosti su bili bolji rival u prvoj deonici, dva puta su vodili, a do prednosti od 3:2 došli su nekoliko sekundi pred prvi odmor.

Posle toga puleni Zorana Milenkovića su preuzeli stvar u svoje ruke. Vodila se izjednačena borba, ali Banjica je nalazila mnogo više dobrih rešenja u napadu, pa je pred poslednju četvrtinu imala ozbiljna tri gola prednosti. Dugo je mirovala mreža domaćih. Beograd je prvi gol posle spomenutog u osmom minutu postigao tek na 2.08 do kraja, kada je smanjio na 7:4. Do kraja Banjica je uvećala prednost i drugi put ove sezone pobedila gradskog rivala, jer bolja je bila i u duelu na Tašmajdanu.

Banjica – Beograd 9:5 (2:3, 3:0, 2:0, 2:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 150. Igrač više: Banjica 4 (1), Beograd 7 (3).

BANJICA: Belopavlović, Tomić, Mitrović 2, Lukić 2, Radulović 1, Velkić, Adžić 2, Radonjić, Japundžić, Barać, Kasum 1, Smiljević, Vlahović, Vicković 1. Trener: Milenković.

BEOGRAD: Miljević, Čabrilo 1, Vuković 1, Marković, Simić, Stefanović, Bjelić 1, Stjepanović, janičić, Šuberić, Pešikan 1, Cvetković 1, Popović, Dimitrijević. Trener: Saković.

Plasman: Šabac 24, Banjica 18, Beograd 18, Zemun Bosal  13, Dunav 12, Stari grad 10, Taš 3, ŽAK 0. Banjica i Beograd su odigrali po 9, ostali po osam utakmica.